Ertuğrul Belen ile Canlı Yayın: Güven Odaklı Bir Çevre Oluşturmak

  Ertuğrul Belen ile Canlı Yayın: Güven Odaklı Bir Çevre Oluşturmak

  Emek ve zaman gerektiren bir süreç olan Networking tüyolarını Girişimciliğin Altın Kuralları ve Networking yazarı Ertuğrul Belen ile öğrenmeye ne dersin? 

  Doğru kişilerle tanışarak istediğin herhangi birine ulaşman tamamen senin elinde. Bunun için güven odaklı bir çevre ile bir network nasıl yapılmalı, hangi adımlar izlenmeli hepsine dair tüyolar; 

  • İçinde bulunduğumuz hızlı dünyada networking de, fayda sunmak ve yardımcı olurken bu yoldan sapmamak üzere oluşturulmaya başlanmalıdır.
  • 20 yıl önce network yapmaya ihtiyaç yoktu ama günümüzde daha fazla insan ile temas halinde olmalıyız.
  • İnsanları isimleri yerine hikayeleri ile hatırlarız, tanıştığın insanların hikayelerini öğren.
  • "Ne yaptığın değil, kimi tanıdığın önemli." yanlış bir cümledir. Önemli olan çevrendeki insanların seni nasıl tanıdığıdır. 
  • Birini tanımak demek onun ihtiyaçlarını ve ona nasıl destek olabileceğimizi bilmektir.
  • Etkinliğe gitmiş olmak için ezbere bir etkinliğe gidilmemelidir. Herhangi bir etkinliğe gitmeden önce kimler gidiyor, sohbet konusu ne vb. araştırılmalıdır.

  Ertuğrul Belen'e sorduk; 20'li yaşlara dönecek olsan kariyer hayatında neyi farklı yapardın?

  Daha az kaygılanır, ileride ne kadar para kazanacağımı düşünmek yerine acaba insanlara daha çok faydası olacak bir projeyi nasıl yapardım diye düşünürdüm.

  Ertuğrul Belen kimdir?

  Ertuğrul Belen, sonuç odaklı işbirliklerini geliştirmek ve iş dünyası başta olmak üzere bireylerin hedeflerine yönelik güven odaklı çevre stratejilerini tasarlama vizyonuyla Business Networking Akademi'yi kurdu. Networking'i Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma™ Sanatı olarak tanımlayan Ertuğrul Belen, birçok BIST 100 kurumuna ve 50 binin üzerinde girişimci ve profesyonele Türkiye'de bir 'ilk' olan Speed Networking™ hızlı tanışma seanslarını yaptırdı ve patentli Networking eğitimleri verdi. Networking eğitimleri, Speed Networking™ uygulamaları ve CEO Networking Programı'nın yanı sıra araştırmalarını düzenli yayınlayan Ertuğrul Belen, Çok Satanlara girmeyi başaran "Networking, Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı" ve "Girişimciliğin Altın Kuralları" kitaplarının yazarıdır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.