Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  1 dakika okuma süresi (225 kelime)

  İş Dünyasında LinkedIn ile Networking – LinkedIn profilinizde bunları yapmayın!

  LinkedIn'de kişiselleştirilmiş bir profil için hangi hataları yapmamalısınız? Ayrıntılar yazıda!

  rawpixel-659503-unsplash

  LinkedIn'de kişiselleştirilmiş bir profil için hangi hataları yapmamalısınız? Ayrıntılar yazıda!

  Sıradan Değil Kişiselleştirilmiş Bir Profiliniz Olsun!

  LinkedIn profili oluştururken elinizdeki hazır, hatta eski CV'lerinizi kopyalayıp yapıştırmayın. Böyle bir profil iş birliğinden ziyade iş arama sinyalleri veren, üçüncü tekil şahısta yazılmış ve LinkedIn kültürüne göre hiç kişiselleştirilmemiş profillerden uzak durun.

  Sıradan, yani kişiselleştirilmemiş profil ilgi çekmez. Bu tarz profillerde genellikle özet bölümü yoktur. Çünkü CV'de de çoğu zaman yoktur! Profilinize özet bölümü eklemek, profilinizi CV olmaktan ayıracaktır.

  Özensiz Profillerden Uzak Durun!

  Sadece küçük harfle yazılmış isim soyad, yazım yanlışları, yarı İngilizce yarı Türkçe tanımlar, fotoğrafsız profil, eksik bilgiler ve gerçek dışı rakamlar özensiz profillerin güçlü sinyalleridir. Bunlardan uzak durun!


  Profilinizi Güncellerken Dikkat!

  Hesabınızı ilk kurduğunuzda ya da uzun aradan sonra giriş yaptığınızda LinkedIn, rehberinizdeki kişileri senkronize etmek ister. Burada bir güvenlik problemi yoktur. Ancak profilinizi güncellemeden rehberinizdeki herkese LinkedIn davetiyesi gitmesini istemezsiniz.


  LinkedIn'de paylaşım ayarlarınıza göre profilinizde yaptığınız her güncelleme çevrenizle paylaşılır. Profilinizi hiç güncellememiş ve güncelleme için karar aldığınızda yaptığınız her güncelleme yaptığınızda LinkedIn bağlantılarınızın haberi olduğunu düşünün. Bu da duvarınızda çok fazla paylaşım olması ve hatta çevrenizin rahatsızlık duyması anlamına gelebilir. Böyle bir durumda profil güncelleme bilgilendirmesini kapatmak kesinlikle faydalı olacaktır.

  Profilinizi Oluştururken Sabırsız Davranmayın

  LinkedIn felsefesini anlamak, sonuç yani iletişim ve networking odaklı bir profil hazırlamak ve harekete geçmek emek istiyor. LinkedIn'in her safhasına düzenli zaman ayırmanız gerekiyor. LinkedIn'den beklentilerinizi zamana yaymanız en verimli sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

  Kaynak: "İş Dünyasında LinkedIn ile Networking" Ertuğrul Belen
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.