Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  4 dakika okuma süresi (732 kelime)

  Kızını Kariyer Adımlarında Hangi Kuruluşlara Yönlendirebilirsin?

  Kızının kariyer adımlarında onun yanında olmak istiyorsun. Ama, nereden başlayacağını bilmiyor musun? Kızının kariyer yolculuğunda ona yardımcı olabilecek kuruluşları öğrenmek için yazıyı okumaya devam et!

  Kizini-Kariyer-Adimlarinda-Hangi-Kuruluslara-Yonlendirebilirsin-Cover

  Kızının kariyer adımlarında onun yanında olmak istiyorsun. Ama, nereden başlayacağını bilmiyor musun? Kızının kariyer yolculuğunda ona yardımcı olabilecek kuruluşları öğrenmek için yazıyı okumaya devam et!

  Kızın dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren onun yanındaydın. O, ilk adımlarını senin desteğinle attı. Her adımında yanında olmak istediğin kızının kariyer adımlarında da yanında olabileceğini biliyor musun? "Ben de kızımın kariyer adımlarında yanında olmak istiyorum; ama nereden başlayacağımı bilmiyorum." diyorsan kızına yardımcı olabilecek kuruluşları öğrenmekle işe başlayabilirsin!

  1. Genç KAGİDER

  Genç KAGİDER, KAGİDER derneğinin 18-30 yaş arası gençlere interaktif paneller, çeşitli eğitimler ve projeler, liderlerle sohbetler ve staj imkanları sunarak üretkenliklerini destekleyen, girişimcilik faaliyetlerini geliştiren ve aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığını geliştirmeyi amaçlayan başarılı bir çalışmasıdır.

  Genç KAGİDER'in projeleri arasında genç kadınları iş hayatına hazırlamayı, yetkinliklerini ve profesyonel iletişim ağlarını arttırmayı amaçlayan "Geleceğin Kadın Liderleri"; iki günlük kamplarda gençlerin bir araya gelerek kısıtlı kaynaklara sahip kesimlerdeki kadınların konumlarının güçlendirilmesi için farklı alanlarda farkındalık ve fırsat yaratmayı amaçlayan "Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar"; üniversite son sınıf veya yeni mezun genç kadınları iş hayatına donanımlı başlatmayı amaçlayan "Okyanus Yolcuları" projeleri var.

  Kızını, Genç KAGİDER'e girmeye teşvik ederek başarılı bir iş kadınına dönüşmesini sağlayabilirsin.

  ...

  Anasayfa

  Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

  2. AIESEC

  Açılımı ''Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği'' olan ve dünyanın lider yetiştiren en büyük gençlik organizasyonu AIESEC, üniversite öğrencileri ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunarak şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturuyor.

  Kızını AIESEC'in Global Volunteer, Global Home, Global Entrepreneur, Global Talent gibi programlarına yönlendirerek onun uluslararası bakış açısına, pratik tecrübeler edinmesine ve liderlik vasıflarını geliştirmesine katkıda bulunabilirsin.

  3. BizBizze

  BizBizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Derneği, toplumsal ve ekonomik yaşama aktif bir biçimde katılmak isteyen kadınları güçlendirmek üzere "Birlikte Daha Güçlü" sloganı altında girişimcilik, istihdam ve gönüllülük programlarıyla iş arayan, iş yaşamında güçlenmek isteyen, kariyer planında değişiklik yapmak isteyen, gönüllü olarak sivil topluma destek vermek isteyen ya da mevcut işlerini iyileştirmek isteyen kadınlara ihtiyaç duydukları desteği sunmayı amaçlıyor.

  Diyelim kızının bir fikri var; ama nereden başlayacağını ve kime danışacağını bilmiyor. Onu, BizBizze Girişimcilik Programına yönlendirebilirsin. Eğer programa kabul edilirse kızın kendi işini kurmak ya da var olan işini güçlendirmek için eğitim, koçluk, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri alırken sen de onunla gurur duyabilirsin!

  ...

  Bizbize - Bir İŞ’e Yara

  Çalışan, firma sahibi ya da gönüllü olarak iş hayatına girmek isteyen ve ¨bir şey yapmak istiyorum¨ diyen lise ve üniversite mezunu kadınlara İŞ’e yarar üc

  4. TurkishWIN

  "O Yaparsa Ben De Yaparım" sloganıyla yol alan TurkishWIN, kim olduklarını anlama yolculuklarında kadınlara ilham vermek ve onları desteklemek için hem Türkiye'de hem de yurt dışında var olan global bir kız kardeşlik ağı. Her kadının içindeki potansiyeli fark ettiği bir dünya yaratmayı hedefleyen TurkishWIN; merak, cesaret, cömertlik, güvenilirlik, aitlik değerleriyle ilerliyor.

  Konuşmaları, etkinlikleri, mentorluk ve CampusWIN programlarıyla kızın mentorluk alırken aynı zamanda bir CampusWINNER olabilir. TurkishWIN, okullarında "Women In Business" kulüpleri kuran CampusWINNER'larından ilham aldıkları CampusWIN programı ile liderlik becerileri olan genç üniversiteli öğrencileri kendi okullarında TurkishWIN'i temsil etmeye davet ediyor. Öğrenciler, okullarında TurkishWIN'i temsil ederken aynı zamanda etkinliklere katılma, networking kurma fırsatlarına da sahip oluyor.

  ...

  TurkishWIN

  We exist to inspire, support and celebrate women in their journey for self actualization in Turkey and abroad. We are a sisterhood network for change.

  5. Global Shapers Community

  Türkiye'de İstanbul Hub ve Ankara Hub olmak üzere iki şehirde var olan Global Shapers, tüm dünyadan gençlerle etkileşim kurarak dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmeyi amaçlıyor. 158 ülkeden gençlerle birlikte, ülkelerinde sanattan iş dünyasına kadar kendi alanlarında sorunlara dikkat çeken projeler yaparak lokal etki yaratmayı hedefliyor.

  Kızının bir Shaper olmasını sağlayarak onun problem çözümü ve sürdürülebilir çözümler bulma yeteneklerini geliştirmesini izlerken aynı zamanda dünyanın daha yaşanılabilir bir hale gelmesine katkıda bulunabilirsin.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.