Milyon Kadına Mentor Hareketi Ekim Ayı Gelişmeleri

  Milyon Kadına Mentor Hareketi Ekim Ayı Gelişmeleri

   Milyon Kadına Mentor hareketinde Ekim ayında seni nelerin beklediğini öğrenmek için bu yazıyı okuyabilirsin!

  Bu ay, Milyon Kadına Mentor 2021 Zirvesindeydik! Uluslararası birçok STEM destekçisinin katıldığı bu zirvede Türkiye programımızı anlattık.

  Ama bizi en çok gururlandıran projemizin hayata geçmesinde büyük katkı gösteren TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak ve Beba Vakfı Kurucusu Umran Beba'nın "Mentorlukta Öncülük" ödülünü kazanmalarıydı! Kendilerini tekrar tebrik ediyoruz.


   Yaklaşan Etkinlikler

  22 Ekim | 12:00 ve Her Cuma 12:00

  Program Tanıtım Toplantısı

  • Milyon Kadına Mentor programı hakkında aklınıza takılan her konuda bilgiyi bu toplantıda alabilirsiniz. Kurumlar, STKlar, paydaşlar, ilgili mentor ve mentiler, sizleri bekliyoruz.

  26 Ekim | 17:00

  İlham Verenler: Petrol Ofisi

  • Petrol Ofisi CHRO'su Neslihan Yalçın ve İK İş Ortağı & Çalışan Deneyimi Yöneticisi Ayşegül Yılgör ile birlikte olacak ve değerli paylaşımlarını dinleyeceğiz.
  Etkinliğe katılmak için hemen tıkla: https://binyaprak.com/etkinlikler/727-ilham-verenler-po

   Sizden Gelenler

  "Ben mentorumu kariyer yolculuğumdaki ilk öğretmenim olarak görüyorum. İş hayatında başarılı olmak istiyorsam mutlu olmam gerektiğini öğretti. Bana belki de geleceğim için en önemli anahtarları o verdi ve inanıyorum ki önüme çıkan bütün kilitli kapıları o anahtarlarla açabileceğim."

  - Esma Engin

  "Milyon Kadına Mentor programı, benim son yıllarda hayalini kurduğum bir sosyal girişimdi. Uzun yıllar içinde kazandığım deneyimleri bir nebze de olsa genç kadınlarımızla paylaşma fırsatı beni heyecanlandırdı."

  - Filiz Eser


  Kurucu Destekçilerimizden

  PepsiCo Platin Sponsorluğunda, Harvard Business Review Sürdürülebilirlik Zirvesi

  16-17 Kasım Tarihlerinde, PepsiCo'nun platin sponsorluğunda gerçekleşecek HBR Sürdürülebilirlik Zirvesinde, 2 gün boyunca değerli fikir önderleri ve iş dünyası temsilcileri ile sürdürülebilirliğin üç boyutuna odaklanıp gezegenimizin karşı karşıya olduğu riskleri masaya yatıracak, farklı sektörlerdeki uygulamaları konuşacak ve çözüm üretmeye odaklanacağız.

  Petrol Ofisi Milyon Kadına Mentor, Mentor Röportajları

  Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında Petrol Ofisi mentor havuzuna dahil olan dört mentorumuzle kısa kısa röportajlar gerçekleşti. Bu röportajlardan ilki 7 Ekim'de Petrol Ofisi Linkedin hesabında yayınladı.


  TurkishWIN, TOBB Yazılım Meclisi Sunumu

  Milyon Kadına Mentor Program Lideri Sibel Eşder ve TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkunak tarafından Milyon Kadına Mentor Programı hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Esder, programın STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan bir mentörlük programı olduğu ve Türkiye'deki Amerikan firmalarının üst düzey yöneticileri ile diğer gönüllülerin geleceğin kadın yöneticilerine mentörlük desteği verilmesini ve bu sayede 10 yıl içerisinde 1 milyon mentörlük ilişkisi kurulmasını hedeflediğini aktardı.


  Paydaşlarımızdan Mesajlar

  WTech, Genç Dönüşüm Projesi

  Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) olarak Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Genç Dönüşüm Online Eğitim Programı kapsamında yazılım alanında; nitelikli bilişim personeli yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

  Online platform üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek ücretsiz eğitimler ile STEM alanı mezunu gençler bilişim uzmanları olacaklardır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar Türkiye'nin prestijli firmalarında işe yerleştirilmek üzere destek alacaklar, Wtech'e özel mentorluk programlarıyla gelişimlerine devam edecekler ve çeşitli Wtech Platform etkinliklerinde de sosyal ağlarını genişletme ve rol modellerle bir araya gelme imkanı yakalayacaklardır.


  TWRE, Net Sıfırı Hedefleyen Kadınlar

  Moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Yazarlarından Fatoş Karahasan'ın yaptığı "Net Sıfırı Hedefleyen Kadınlar" oturumunda Kanada, Türkiye, Hindistan ve Amerika olmak üzere dört farklı ülkeden kadın konuşmacılarımız net sıfıra ulaşmak konusundaki uzmanlık ve deneyimlerini bizlerle paylaştılar.

  Kendini enerji verimli bir ekonominin ulusal sesi olarak tanımlayan ve Kanada'nın enerji verimliliği potansiyelini tam olarak kullanmasını amaçlayan Efficiency Canada'nın Paydaş Katılım Direktörü Natalie Irwin, sektörde daha fazla kadın çalışan olması ve kendi şirketlerine daha fazla kadın çalışanı çekebilmeleri için neler yapabilecekleri konusunda yürüttükleri kampanyadan bahsetti.

  Enerji sektöründeki kadınların rolünü ve tanınırlığını artırmak misyonu ile yola çıkan WiRE'ın (Women in Renewable Energy) Türkiye Şubesi Lideri olan Sinem Çelik, Türkiye ve dünyada kadın istihdamının ve kadın yönetici oranının oldukça düşük olduğu bir sektör olan enerjide, mevcut durumu anlattı, bu durumun temel nedenlerinden ve enerji sektöründe kadın istihdamı ve kadın yönetici oranının artırılabilmesi için yapılması gerekenlerden bahsetti. Yeşil ekonomiye geçiş ve net sıfıra ulaşmada hiç şüphe yok ki kadınların önemli katkıları olacaktır. Umuyoruz ki panelimiz iklim değişikliğinin etkileri ile başa çıkmak konusunda etkin olacak tüm sektörlerdeki kadın meslektaşlarımız için bir ilham kaynağı olacaktır.


  Bilim Kızı Projesi Etkinlikleri

  Dr. Pınar Kaya Almanya dan katılarak malzeme teknolojilerindeki son bilimsel gelişmeleri anlatarak, bilimsel kariyer yolunda kadın olmak konulu bir saatlik ONLINE seminer verecektir.


  Milyon Kadına Mentor Hareketine hemen şimdi sen de katıl: https://binyaprak.com/milyonkadinamentor


  Tüm Program Paydaşlarımıza ve Kurucu Destekçilerimize Liderlikleri İçin Teşekkür Ederiz.

  Yapay Zekâ ile İlgili Sorularınıza Cevap Bulabilec...
  Elif Pıtırlı ile İlham Röportajı
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.