Oya Günay ile 21.YY İnsanı: 1.Bölüm

  73c438c51ccac4798164adee8d46a222_large

  Her şeyin hızla değiştiği bir dönemden geçiyoruz. Gelecekle gelen değişime ayak uydurmak için, Yönetici Koçu Oya Günay’ın canlı yayın notlarını kaçırma!

  DEĞİŞİME AYAK UYDUR: “Çünkü Değişim Hayatın Her Yerinde”

  • 20. yy teknoloji çağıydı, 21.yy ise kavram çağı.

  • Eskiden fark yaratan “bilgi”ydi; şimdi ise iyi yaptığınız şeyleri ön plana çıkarmak sizi farklı kılan.

  • Kendine, kendinle ilgili soru sorabiliyor olman lazım; mesela “Sen hayattan ne bekliyorsun, bu dünyaya ne için geldiğini düşünüyorsun, başarmak istediğin konu ne?” 

  • Kendini de anlamaya çalışmalısın; beğendiğin yanların, iltifat alan yanların, değiştirmek istediğin özelliklerin, seni ne kızdırır ne mutlu eder…

  • Farklı ortamlarda bulun; rutinleri takip etmek bir süre sonra sorgulamanı durdurur, farklı ortamlarda bulununca kendini sorgulamaya başlarsın.

  • Farklı yapma, farklı düşünme şekillerinin olduğu ortamlarda girmekten çekinme; bildiklerinin dışına çık.

  • Kendini keşfetmeye başlaman pasif bir şekilde olur, sonradan bir anda sonuç ortaya çıkar.

  • Kendini tanımak her açıdan faydalı; herkes bir başvuru kağıdı yazar, ama kendini tanıyan insan öne çıkar çünkü katacaklarını daha iyi bilir ve harekete geçer.

  Online etkinliğin tamamını izlemek için link aşağıda: 

  KONUŞMACIMIZI TANIYALIM: Peki Oya Günay Kimdir?

  İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu olan Oya Alıcı Günay, kariyerine Deloitte Ross Tohmatsu Denet ofisinde başladı. Osmanlı Bankası’nda Yatırım Bankacılığı Operasyonları müdürlüğü ve ABN AMRO Bank Menkul Kıymetler Şirketi‘nde finans direktörlüğü görevlerinden sonra, 2004 yılında aynı bankanın Londra ofisine Avrupa proje koordinatörü olarak atandı. 2009 yılında kendi şirketini kurmaya karar veren Günay, o tarihten beri Türkiye de dahil tüm Avrupa da yönetici koçu ve strateji ortağı olarak çalışmaktadır. Yönetici koçluğu eğitimini New York’ta Columbia Üniversite’sinde tamamlamış olup, organizasyonlara ve üst düzey yöneticilere kendilerine has stratejilerini geliştirmeleri ve potansiyellerini arttırmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Oya, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

  Oya Günay'ın BinYaprak hikayesine buradan ulaşabilirsin.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.