Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (375 kelime)

  Hayallerimi Gerçekleştiriyorum

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat Derneği ve Visa Türkiye ortaklığında devam eden Paramı Yönetebiliyorum projesi; tanıştığım günden beri hayatımın birçok dönüm noktasında önemli katkılar sağladı.

  hayallerimi_gerceklestiriyorum

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat Derneği ve Visa Türkiye ortaklığında devam eden Paramı Yönetebiliyorum projesi; tanıştığım günden beri hayatımın birçok dönüm noktasında önemli katkılar sağladı.

  Merhaba, ben Fatih Görünü. Mersin Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim.
  Benim gönüllülük hikayem bundan 4 yıl önce tanıştığım, 'Paramı Yönetebiliyorum' projesi ile başladı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat Derneği ve Visa Türkiye ortaklığında devam eden Paramı Yönetebiliyorum projesi; tanıştığım günden beri hayatımın birçok dönüm noktasında önemli katkılar sağladı. Paramı Yönetebiliyorum eğitmen eğitimine katıldıktan sonra artık ben de gönüllü bir eğitmen olmuştum ve aldığım bu eğitimi kendi akranlarıma ulaştırmaya başlamıştım.
  Gönüllüğümün birinci yılında Eğitmen Eğiticisi oldum, projeye katılan yeni eğitmenlerle çalışmaya başladım. 2017 yılında ise Habitat Paramı Yönetebiliyorum proje ekibine dahil oldum ve profesyonel olarak çalışmaya başladım. Gönüllülük hikayemin başlangıcı olan bu projede artık Saha Koordinatörü olarak yer alıyordum.
  Paramı Yönetebiliyorum projesi kapsamında, ben ve diğer gönüllü eğitmen arkadaşlarım eğitimlerde kendi akranlarımıza bütçe yapmayı, harcama kaydı tutmayı, tasarruf etmeyi, harcamaların nasıl dengede tutulması gerektiğini öğretiyoruz. Hayallerimize giden yolda doğru para yönetiminin katkısının çok büyük olduğunu öğreniyoruz ve hayallerimizi plan yaparak hedef haline getirip, bunlara ulaşmak için gayret gösteriyoruz.

  İlk Birikimlerim ile Dünya Turuma Başladım

  Hikayemin en güzel ve beni her zaman motive eden yanı ise en büyük hayalim olan dünya turu için birikim yapmam. Her zaman dünyayı gezmek, farklı şehirler keşfetmek ve yeni kültürler tanımak istedim. Bu hayalimi hedefe dönüştürmek için ilk adımı Paramı Yönetebiliyorum eğitimi ile attım. Okulumun tatil olduğu dönemlerde seyahat edebilmek için para biriktirmeye başladım. Dünyayı gezmeye geçtiğimiz sene yaptığım 15 günlük Uzak Doğu seyahati ile başladım. Tam 3 ülke gördüm. İşte birikimlerim meyvesini vermişti! 


  Bütçe yapmayı, bütçemi denk getirmeyi, yeni birikim hedefleri koymayı Paramı Yönetebiliyorum ile öğrendim. Bu yıl öğrenimimi devam ettirmek için Erasmus kapsamında Polonya'ya gideceğim. Bir yandan okula devam ederken bir yandan da yine biriktirdiğim para ile farklı ülkeleri de gezeceğim. 

  Paramı Yönetebiliyorum projesi ile gençler olarak kendi bütçemizi yapmayı, birikim yapmayı ve birikimlerimizin sonucunda hedeflerimize ulaşmayı öğreniyoruz. Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönüllü gençlerle finansal okuryazarlık alanında çalışmalarımıza son sürat devam ediyor, sorunun değil çözümün bir parçası olmak için çalışıyoruz. Yıl içerisinde yapılan koordinasyon toplantıları ile hem bilgilerimizi tazeliyor, hem de diğer eğitmen arkadaşlarımızla bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Gençler olarak elimizi taşın altına koyuyoruz; sorunun değil, çözümün bir parçası olmak istiyoruz.

  Yazan: Fatih Görünü

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.