enes-kaya

Takip Etmen Gereken BinYaprak Erkekleri

Dünya; kızlarına, kardeşlerine, annelerine, eşlerine, kadınlara destek veren erkeklerle güzel! Senin için ilham veren erkeklerin konuşmalarından ufak bir çalma listesi derledik.  


Dünya; kızlarına, kardeşlerine, annelerine, eşlerine, kadınlara destek veren erkeklerle güzel! Senin için ilham veren erkeklerin konuşmalarından ufak bir çalma listesi derledik.  

Kızım Malala - Ziauddin Yousafzai

 

Eğitim aktivisti ve Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafzai'nin babası da onun gibi, hayatını çocukların eğitim hakkını korumaya adamış bir öğretmen. Henüz 11 yaşındayken, ülkesindeki zor şatlar altında yaşama ve eğitim alma çabalarını anlatan güncesiyle dikkat çeken Malala'yı babası her zaman fikirlerini özgürce dile getirmesi için desteklemiş.

Dişi süper kahramanları getirin – Christopher Bell

 

Medya çalışmaları alanında profesör olan Bell, TED konuşmasında, sayıları zaten az olan kadın süper kahramanların, oyuncak ve eğlence şirketleri tarafından nasıl "terk edildiğini" anlatıyor. Filmlerin ve oyuncakların çocuklarımıza nasıl bir dünya çizdiği ve bu dünyada kadınların nerede olduğu önemli bir nokta! 

Cinsiyet eşitliği neden herkesin yararına - erkekler dahil – Michael Kimmel

 

Sosyolog ve toplumsal cinsiyet araştırmacısı Kimmel bu TED konuşmasında cinsiyet eşitliği konusuna yeni bir perspektif getiriyor. Kadınların işte, evde, toplumda eşitlik kazanmaları herkesin hayatını daha da güzelleştirecek. Biz buna yürekten inanıyoruz, ya sen?

SineMASAL yolculuk - Enes Kaya

 

Sosyal girişimci Enes Kaya, sosyo-kültürel dezavantaja sahip çocukları sinema ve sanatla tanıştırmak için yola çıkmış. 48 bin çocuğa, üç binden fazla gönüllüsüyle ulaşan SineMasal, çocukları sanatın iyileştirici gücüyle tanıştırırken, onlara yeni ufuklar açıyor. Her yaptığını hayranlıkla takip ettiğimiz Enes'in BinYaprak videosunu da bu linkten izleyebilirsin.

Kadınlara karşı şiddet: bu bir erkek meselesidir – Jackson Katz

 

Bu konuşmasında Katz, kadınlara uygulanan şiddetin yalnızca bir "kadın meselesi" olarak görülmesine karşı çıkıyor ve "erkeklere ne oluyor," diye soruyor. Kabul edilemeyecek davranışlara dur demekte kadın erkek demeden hepimize büyük rol düştüğünü vurguluyor.

​Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini yaygınlaştırmak için daha gidecek çok yolumuz var. Birlikte bu yolu hızla ilerlemek ve engelleri aşmak için tüm BinYaprak Erkeklerini BinYaprak Erkek Çemberleri grubuna bekliyoruz!

0
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Haydi Binyaprak'lı Ol