Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (318 kelime)
  Öne Çıkarılmış 

  Teorik Bilgilerin Pratiğe Yolculuğu

   İş hayatında yeni fikirlerinizi var olan yapıyı geliştirmek için nasıl kullanırsınız? Cevabı merak ediyorsan makaleyi oku!

  william-iven-19843-unsplash

   İş hayatında yeni fikirlerinizi var olan yapıyı geliştirmek için nasıl kullanırsınız? Cevabı merak ediyorsan makaleyi oku!

  İşinizin ilk günü itibari ile bu güne kadar öğrendiklerinizi pratikte uygulama yolculuğunuz başladı. Bu yolculukta her teorik bilginin pratikte uygulanamadığını görmek sizi şaşırtmasın. İş dünyasına ait pratikler gördüğünüz teorilerin en faydaya çevrilmiş halidir. Çünkü eğitimlerini aldığımız nice konu iş dünyasında işe yaramayabilir ya da henüz uygulanmamış olabilir. Bu yolculuğu tecrübeli ekip arkadaşlarınıza çok soru sorarak ve öğrendiklerinizi uygulayarak deneyimleyeceksiniz. Sorularınız ve gözlemleriniz ile yeni öğrendiklerinizle yolculuktaki yokuşları daha rahat geçeceksiniz. Merakla araştırma için her zaman istekli olun. Ekibinizdeki herkes sizin yeni olduğunuzu biliyor ve öğrenmeye hevesli olduğunuzu fark eden ekip arkadaşlarınız ve yöneticiniz size destek olacaktır. Sizde var olan taze yeni bilgiler ve yeni bakış açınız ile işe farklılıklar katabilirsiniz. Uzun zamandır aynı yöntemle yapılan işe farklı bir bakış açısı ile değer katacak şekilde yeni yöntemler önerebilirsiniz. Aklınıza yeni gelen fikirleri paylaşın, uygulanıp uygulanamayacağı konusunda muhakkak bağlı olduğunuz yöneticiye sunmalısınız. 

   Bazen yepyeni bir bakış açısı işe yeni başlayan taze fikirlerden çıkabiliyor. Bu süreçte fikirleriniz kurum kültürüne uymuyor ise uygulanmayabilir. Bu sizi de-motive etmesin, siz yine taze fikirleriniz ve farklı bakış açınızla üretmeye devam edin. Teorik bilgileri pratiğe dökerken deneme yanılma çok fazla yaşanacaktır. Ama unutmayın sizden daha önce bunları deneyen kurumunuz en fayda getirecek yöntemleri kullanıyor olacaktır. Bu yüzden uygulamaları deneyimlerken onları geliştirmek üzerine yeni fikirler üretebilirsiniz. Yepyeni bir uygulama getirmeniz bazen gereksiz karşılanabilir bazen işe de yarayabilir. İlk aylarda bu yeni fikirlerinizi her seferinde yöneticinizle rahatlıkla paylaşıp aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Soru sormaktan, araştırmaktan ve öğrenme isteğinizden hiç vazgeçmeyin. Çünkü bunlar sizin pratik uygulamalarınızı anlayarak ve içinize sinerek yapmanızı sağlayacaktır. Bir süre sonra kurum içi uygulamaları çok daha hızlı yapabileceksiniz. Uzun yıllardır belirli pratiklerle ilerlemiş şirketlerin yanında start-up firmalar size daha fazla yeniliklerinizi uygulama şansı verebilir. İş dünyasına yepyeni bir soluk getirme hayaliniz var ise start-uplar ya da girişimciliğiniz ile kendi firmanızı kurmanız yeni teorileri denemeniz için size daha çok fırsat verebilir.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2021 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.