Yurt Dışında Dil Okuluna Giderken Part Time Çalışma Fırsatı

  Yurt Dışında Dil Okuluna Giderken Part Time Çalışma Fırsatı

  Maddi açıdan epey zorlayıcı olan yurt dışı dil okullarına gittiğinde part time çalışarak cep harçlığı çıkarabileceğin bir program var. Detaylar yazıda!

  İngilizce bilmek artık günümüzün olmazsa olmazlarından, fakat gerek okullarda aldığımız İngilizce eğitiminin yetersizliğinden gerekse öğrencilerin üniversiteye başlayana kadar hatta mezun olana kadar İngilizce'nin önemini anlayamamasından çoğumuz için İngilizce öğrenmesi zor bir dil haline geliyor. Mezun olduktan sonar ise "çok geç kaldım" diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İngilizce'yi okul dışında da öğrenebileceğiniz online siteler (önerileri görmek için bu yazıya), yurt dışı dil okulları gibi sayısız program mevcut.

  Bana göre yabancı bir dil öğrenmenin en kolay ve hızlı yolu o dili yerinde öğrenmektir. Bunun için az önce de belirttiğim gibi yurt dışı dil okullarına başvurabilirsiniz. Bir öğrenci ya da yeni mezun olarak dil okulu için ve gideceğin ülkede kalırken harcayacağın parayı kendin biriktirmen zorlayıcı olabilir. Ancak ailene de yük olmak istemiyor olabilirsin. Work and Study programı ile yurt dışında dil okuluna giderken aynı zamanda part time çalışarak cep harçlığını çıkararak, aileni bu yükten kurtarabilirsin.

  Work and Study nedir?

  Work and Travel'ı çoğunuz duymuşsunuzdur. Öğrencilerin part time çalışarak para kazandığı ve bu kazandıkları para ile gittikleri ülkede gezebildikleri bir program. İngilizcesi Work and Travel için yeterli olmayıp bir dil okuluna gitmek isteyenler için ise Work and Study çok daha ideal bir program.

  Work and Study Programına kimler katılabilir?

  Work and Study'ye 22-28 yaş arası üniversite öğrencisi ya da 4 yıllık üniversite mezunu olan herkes katılabilir. Bu program ile İrlanda, Kanada, Avusturalya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde dil okuluna giderken aynı zamanda otel, kafe, restoran gibi yerlerde part time olarak çalışabilmektesin.

  İngilizce bilgin orta seviyede ise hemen, eğer İngilizce seviyen orta seviyenin altındaysa orta seviyeye gelir gelmez çalışmaya başlayabiliyorsun. Özellikle Turizm ve Otelcilik bölümü öğrencileri için, otellerde tanıdığı iş imkanları sebebi ile kaçırılmaması gereken bir fırsat! 

  Hayatta hiçbir şey için geç değildir. "Mezun oldum artık öğrenci de değilim yeni bir dil öğrenemem bu saatten sonra" deme. Yeni bir dil öğrenmenin avantajları anlatmakla bitmez. Tek yapman gereken gerçekten istemek, araştırmak ve çabalamak gerisi zaten gelecektir.

   Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Berfin Kahriman tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  BinYaprak Misafir Yazar henüz özgeçmişini yazmamış
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.