Bir Girişimde Kariyerine Başlaman İçin 5 Harika Neden

  girisimdecalismanin5nedeni

  Eğer kariyer planların arasında kalıpların dışına çıkmak gibi bir fikir varsa senin için harika bir önerimiz var. Bir girişimde çalışmayı düşünebilirsin! 

  Özellikle staj aradığımız dönemlerde, büyüklü küçüklü birçok şirkette çalışma fırsatı önümüze çıkar. Kimimiz büyük kurumsal firmaların çalışma koşullarını kendimize daha uygun buluruz. Hatta büyük bir firmada çalışmak kimimizin hayatında bir mihenk taşı bile olabilir. Öte yandan bazılarımız da daha farklı deneyimler kazanmak ve kalıpların dışına çıkmak ister. İşte tam da bu noktada girişimler devreye girer.

  Girişimler sadece sıra dışı kültürleri olduğu için tercih edilmezler, aynı zamanda büyük şirketlerde deneyimlenemeyecek bazı avantajları, kişisel ve profesyonel gelişim olanaklarını da bir arada bulundurdukları için de fark yaratırlar. Youthall olarak bir girişimde kariyerine başlaman için 5 harika nedeni senin için derledik:

  1. Çok fazla öğreneceksin, hem de hiç tahmin edemeyeceğin kadar!


  Girişimler küçük takımlardan oluşur. Küçük takımlarsa kişi başına düşen sorumluluğun fazla olduğuna işaret eder. Fakat, çok sorumluluk deyince hemen gözün korkmasın. Çünkü bir girişimde alacağın her türlü sorumluluk mutlaka sana yeni bir beceri olarak geri döner. Girişimlerin çalışma ortamları enerjik ve dinamiktir. Bundan dolayı 1 saat öncesinde adından yeni haberdar olduğun bir programın çok kısa bir süre içerisinde ustası olursan hiç şaşırma!

  2. Burada hiyerarşi yok!


  Girişimlerin küçük takımlardan oluştuğunu söylemiştik. Küçük takımlar halinde çalışmanın en büyük avantajlarından biri de samimiyetin ve iş birliğinin fazla olmasıdır. Bundan dolayı hiyerarşi neredeyse hiçbir şekilde yoktur. Gecenizi gündüzünüze beraberce kattığınız iş arkadaşların ve patronların sadece iş arkadaşların olmakla kalmayıp beraber vakit geçirdiğin yeni bir aile olacak. 

  3. Esnek bir şekilde çalışabileceksin!


  Bir girişimde çalışmanın en güzel avantajlarından biri de ''sabah 9 akşam 5'' kalıbına sıkışmış bir çalışma anlayışının olmamasıdır. Kucağında internete bağlı bir dizüstü bilgisayarın olduğu sürece her yer senin için ideal bir iş yeridir. Girişimler sonuç odaklı çalışan yerlerdir. Yani burada öncelik sana verilen sorumluluğun doğru ve beklenen bir şekilde tamamlanmasıdır. Bu yüzden sana verilen sorumluluğu nerede ve ne zaman yaptığın değil, iyi bir şekilde yapıp yapmadığın önemlidir. 

  4. Söz hakkın olacak!


  Çoğumuzun bildiği gibi girişimler yeni bir iş fikri üzerine kurulur. Dolayısıyla yapıları ve kültürleri gereği yeniliklere açıktır. Çalıştığın girişimin, sana düşüncelerini ve fikirlerini açıkça ifade edebileceğin bir ortam sunması büyük bir şans. Aklında girişimin daha iyi olması için bir fikir mi var? Durma, hemen paylaş! Bu şekilde aldığın yenilikçi inisiyatifler hem senin becerilerine hem de çalıştığın girişimin geleceğine katkı sağlayacak!

  5. Düşünme ve çalışma tarzın değişecek!


  Girişimler geleneksellikten oldukça uzaktır ve çalışma ortamları oldukça hareketlidir. Yeri geldiğinde hızlı çözümler üretmen gerekir, yeri geldiğinde sıra dışı fikirlerle ortaya çıkman beklenir. Hatta bazen kendini aynı anda üç işle uğraşırken bile bulabilirsin. Bu durum, işe başladığın ilk dönemlerde gözünü biraz korkutabilir ama işine ve çalışma ortamına alıştıktan sonra zamanla geliştiğini fark edersin. Özellikle düşünme stillerinde ve çalışma tarzındaki becerilerin bu dönemde oldukça gelişecek!

  Eğer sen de kariyerine bir girişimde çalışarak başlamak istiyorsan, hemen youthall.com'a girip profilini oluştur ve kendine uygun staja başvurarak kariyerin için ilk adımı at!

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.