İş, Staj Ve Eğitim İmkânlarından Haberdar Olmamız İçin Birkaç Öneri

  network

  İş, staj ve eğitim olanakları hakkında merak ettiklerinizi öğreneceğiniz web sitesi önerilerimize hep birlikte göz atalım  

  Bu yazımızda sizlere iş ve staj imkânı bulabileceğiniz, bununla birlikte size uygun ücretli-ücretsiz eğitimlerin bilgisini alabileceğiniz birkaç siteden bahsedeceğiz. Belki hepinizin bildiği bu siteler doğru kullanımı yaptığımız takdirde önümüze güzel imkânlar çıkarabiliyor.

  1. Linkedln: İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformudur. Sunnyvale, Kaliforniya merkezlidir. Aralık 2002'de kurulan LinkedIn'in web sayfası 5 Mayıs 2003'te kullanıma açıldı. Esas olarak iş ilan eden işverenler ve CV'lerini gönderen iş arayanlar dahil olmak üzere profesyonel ağ oluşturma için kullanılır. Günümüzde çalışanların da öğrencilerin de aktif kullandığı bu web sitesi bizlere network oluşturma imkanı da sunuyor. Sitede bulunan iş ilanları kısmından -iş ilanları yönetin butonuna basarak dilediğimiz konum ve departmanı seçerek bize en uygun iş ilanlarının bildirimlerini alabiliriz.

  2. Kariyer.net: Kariyer.net İnternet'in hızla gelişerek ilerlediği zaman diliminin miladı olarak kabul edilebilecek 1999 yılında kurulmuş olan bir web sitesidir. Kariyer.net'in amacı elektronik ortam vasıtasıyla iş arayan kullanıcılar ile iş veren kullanıcıları bir platform içerisinde buluşturmaktır. Kurulduğu günden bu yana kadar geçen süreç içerisinde Kariyer.net sürekli olarak yenilenmiş ve gelişerek daha fazla kişiye hitap etmeyi başarmıştır. Kariyer.net'e yalnızca birkaç dakika içerisinde üye olarak hemen profilinizi oluşturmak için gerekli olan ilk adımı atabilirsiniz. Dilerseniz firmanız için üyelik hesabı oluşturabileceğiniz gibi aynı şekilde iş arayan bir birey olarak da profil oluşturabilirsiniz. Kariyer.net yardımıyla en kısa süre içerisinde elektronik CV'nizi oluşturabilir ve alanınızdan iş ilanlarını gözden geçirerek hemen istediğiniz iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Kariyer.net sayesinde gelişmiş filtreleme seçeneklerini kullanarak size en uygun iş seçenekleri öğrenebilir ve bunları düzenli olarak takip edebilirsiniz. 

  3. Youthall: Genç yetenek platformu olarak bilinen bu web sitesi bize birçok alanda kapı açıyor. Kayıt olduktan sonra profili doldur kısmından CV`mizi oluşturarak bu platformu kullanmaya başlayabiliriz. İş-staj imkanlarından üniversitelerin-şirketlerin düzenlediği eğitimlere kadar birçok alanda ilan paylaşımı ve ücretsiz başvuru imkanı sunmaktadır.

  4. Indeed: Indeed önceliği iş arayanlara iş imkanı sunmaktır ve iş ilanı arama, CV ekleme, şirketler hakkında araştırma yapma araçlarına ücretsiz erişim gibi imkanlar da sunar. Her ay siteyi ziyaret eden ortalama 250 milyon kişi bulunmaktadır. Dünya genelinde çokça tercih edilen bir web sitesi olduğu için uygun konum ve departman filtrelemesi yaparak global bir iş ilanı bulabilirsiniz.

  5. Vizyoner Genç: T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı sorumluluğunda yürütülen bir Savunma Sanayii Akademi projesi olan Vizyoner Genç, savunma sanayiimiz için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ile üniversite öğrencilerinin yerli ve milli üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla başlatılmıştır. Vizyonergenc.com adresinde, Türkiye'nin yükselen savunma sanayiindeki kariyer olanakları, en son gelişmeler ve kariyer hayatı için fayda sağlayan içerikler yer alıyor.

  6. GlassDoor: Glassdoor, şirketler hakkında eski veya yeni çalışanlarının yorum yapabildiği online platform olup, iş aramak için de kullanılmaktadır. Uluslararası internet istatistik servisi Alexa'ya göre Glassdoor, dünyanın en çok giriş yapılan 438'nci internet sitesidir.

  7. Yetenek Kapısı: T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlatılmış olan "yetenek kapısı platformu", üniversite kariyer merkezlerinin yönetiminde, öğrenci ve mezunların işverenler ile zaman ve mekândan bağımsız, sürekli olarak iletişim kurmalarını sağlayan çevrimiçi bir kariyer platformudur. Öğrenciler ve mezunlar, Yetenek Kapısı'nda profil oluşturarak, kariyer ağına ilk adımı atabilecek; oluşturulan profil aracılığıyla, kariyer fuarları, etkinlikler ve eğitimlere kolaylıkla katılabileceklerdir. Ayrıca Yetenek Kapısı, işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.


  CampusWIN yazarları Selin Ertekin tarafından yazılmıştır.


   KAYNAKLAR

  https://kariyer.bartin.edu.tr/yetenek-kapisi-nedir.html

  http://www.dematek.com.tr/tr/network-entegrasyon~89

  https://tr.indeed.com/about

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Glassdoor_(%C5%9Firket)

  https://www.ssb.gov.tr/website/ContentList.aspx?PageID=1581

  https://tr.wikipedia.org/wiki/LinkedIn

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.