CampusWIN Akademi @Allianz

  campuswin-akademi

  Her ay bir kariyer hakkında ilham verebilecek ve öğretebilecek şirketleri ziyaret ediyoruz. Biz üniversite öğrencileriyiz ve TurkishWIN hepimizin bu akademi günleri ile kendimizi geliştirmemizi istiyor. Ve 3. akademi günümüz Allianz'da gerçekleşti.

  Gerçekten eğlenceliydi. Her şeyden önce sabah 9: 30'da kahvaltı yapmaya ve kız kardeşlerimle konuşmaya başladık. Saat 10.00'da Allianz'da sağlık sistemi geliştirme ve raporlama müdürü Derya Tamdoğan ile temsili başladı. Sunum "Bir Yaşam Tarzı Olarak Yaratıcılık" hakkındaydı. Kişisel yaşamında ve iş hayatında yaratıcılığını kullandığını anlattı. Onun için "Her insanın kendi yaratıcılığı vardır ve herkes içinde bulmalıdır." Bu söz beni çok etkiledi ve yaratıcılığımı ve hangi yeri kullanmalıyım diye düşünmeye başladım. Bu etkileyici konuşmadan sonra Allianz'da dijital medya yöneticisi olan Murat Toz ve Allianz'da sürdürülebilirlik görevlisi Özlem Mutlu da röportaj yaptı ve gerçekten keyifli geçti. Özlem Mutlu, kariyer hayatı hakkında Murat Toz'a, Allianz'a nasıl üye olduğunu, onun kariyer adımı ve onun için yaratıcılık hakkında sorular sordu. Bu görüşmede çok güldük çünkü Murat Toz'un bakış açısı gerçekten çok iyi ve eğlenceli yollarla açıkladı.

   Bu ilham verici konuşmalardan sonra, her akademi gününde yaptığımız CampusWIN Komitesi sunumlarını yaptık. Komitelerin güncellemeleri hakkında konuştuk. CampusWIN Etkinlik Komitesindeyim ve komite liderlerim bu akademi gününe katılamadığı için bana komite sunumunu yapma şansı verdiler. Benim için gerçekten stresli ama iyi bir deneyim oldu. Eğer bu kardeşliğin bir parçası iseniz, sizi önemli bir şey yapmaya teşvik ederler. Kendinizi geliştirmek için bir şans verirler. Ben sahneye geldiğimde çok gergindim ve herkes beni konuşmaya ve sunumu daha iyi hale getirmeye cesaretlendiriyordu. Bu bizim kız kardeşlik ruhumuz.

  Öğle yemeğinden sonra, Melek Pulatkonak, Ebru Cinci, Tuğba Demirkaya, Candeniz Onkol, Merve Konuralp ve Verda Uçan, TurkishWIN ve BinYaprak güncellemeleri hakkında bir sunum yaptı. Bazı komiteleri birleştireceklerini ve birlikte çalışacaklarını söylediler. Ayrıca yeni logomuzu gördük ve gerçekten çok iyiydi.

  Sonunda en çok sevdiğim kısım, şirket ziyaretinin zamanıydı. Allianz'ın her katı özel bir renk ve özel bir konsepte sahip. Sarı, mavi ve mor olmak üzere 3 kat ziyaret ettik. Mavi kat denizcilik konseptine sahipti ve küçük bir yelken modelindeydi. Mor olanın golf konsepti vardı ve mini golf oynanıyordu. Ayrıca fitness merkezi vardı ve gerçekten güzeldi. Burayı çok sevdim ve umarım böyle yerlerde çalışabililirim.

  Son aktivitemiz, toplumsal eşitlikle ilgili öğrenme tasarımlarıyla oyunlaştırmaktı. Bir oyun oynadık ve gerçekten öğretici oldu. Oyunda iki gruptaydık, seçtiğimiz kartlar üzerinde sosyal eşitsizlik örnekleri vardı, kelimeler vb. konuştuk ve tartıştık ve kartlar üzerine yazılmış örnekler hakkında konuştuk. Aslında, ülkemizde ve tüm dünyada insan ve kadınlar arasındaki eşitsizlik durumlarının farkındayız. İşte bu yüzden, bir dünyayı değiştirmek ve bu sosyal eşitsizlik hakkında insanları daha bilinçli hale getirmek için bu kızkardeşliğin bir parçasıyız. Ama böyle bir oyun oynamak da bize çok şey öğretti.

  Bu kız kardeşliğin bir üyesiyseniz çok şanslısınız! Ama eğer değilseniz ve bu yazıyı okuyorsanız hemen bu kardeşliğin bir parçası olmak için başvurmalısınız. Başvurmak için http://www.campuswinners.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz!


  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Sena Kahraman tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.