CampusWIN Gamification Nedir?

  AC6C32ED-BBAD-481F-A788-3D241AAE3C6C

  CampusWIN için önem taşıyan Gamification kavramını açıklıyoruz bu yazımızda. Keyifli okumalar!

  Gamification, bir gönüllü olarak başladığımız CampusWIN sürecinden mezun olduğumuz zamana kadar yaptığımız adımları ve givebacklerin takibini kolaylaştıran bir sistemdir. Her lider aylık olarak olarak sistemden kendi puan taşlarını toplayarak kendi dijital ayak izini de oluşturabilir. Gamification ile program süresince herkesin gelişimi takip edilebilirken, ödüller ile de daha fazla görev tamamlama konusunda her lider bireysel olarak motive edilir.

  Nasıl Puan Alabilirim? 

  Puan almanın yolları:
  • Kendi düzenlenen etkinliklere katılmak
  • Binyaprak'ta yazı yazmak
  • Komite görevlerini eksiksiz yerine getirmek
  • Diğer liderlere eğitim vermek
  • Okulunda CampusWIN'i duyurmak.

  gibi çok basit ve programı geliştirmeye yönelik adımlar. Sen de bu adımları tamamlayarak bize destek olabilirsin. Puanlarını turkishwin.com adresinden kendi profiline tıkladığın zaman bu sekmeye basarak alabileceğin puanları görebilirsin.

  Sıralama nasıl oluyor ve ne zaman açıklanıyor? 

  Her ayın ilk haftası hem Championlar hem de CampusWINner'ların profiline taskler atanıyor, her liderin ayın 3. Haftasına kadar kendi puanlarını toplayarak sıralamada yerini alması gerekiyor. Puanlar her ayın sonunda ilan ediliyor ve ilk 5'e giren liderlerimize pek çok farklı ödül veriliyor. Sıralama her ay değişiyor.

  Sadece artı puan mı alıyoruz? 

  Maalesef hayır, ödüllerimiz olduğu gibi eksi puanlı cezalarımız da var. Etkinliklere katılmamak, mazeret bildirmemek ve puanlamada yer almamak gibi durumlar ile karşılaşıldığında liderlerimiz eksi puan alabiliyor. 2 ay eksi puanda kalmak programdan atılmak için bir sebep bu nedenle her ay puanlarımızı toplamamız çok önemli.

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Recruiting Komite Lideri tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.