CampusWIN: Yeni Bir Başlangıç

  yeni-bir-baslangc

  CampusWINner Aslıhan Yılmaz'dan tecrübelerini dinlemek için yazıyı okumaya devam et! 

  Kız kardeşlik ağına çok yeni katılan biri olarak sana yolculuğumun nasıl geçtiğini anlatmak çok isterim. Tabii öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum, ben Aslıhan Yılmaz. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi yeni kampus temsilciliğini önümüzdeki sene ben üstlenmiş bulunuyorum. Yeni dönemin başlamasını gerçekten dört gözle bekliyorum. Yeni bir başlangıç; farklı fikirler, farklı insanlar, farklı hayaller tanıma fikri beni çok heyecanlandırıyor. Önce sana nasıl, ne zaman karar verdim; CampusWIN tecrübemde karşıma neler çıktı ve bu deneyim bana neler kazandırdı onu anlatmak istiyorum.

   Karar Vermek İki Senemi Aldı

  Bu süreç aslında neredeyse iki senemi aldı dersem yanlış olmaz. Çünkü önce şuna karar vermem gerekiyordu: Bir İşletme bölümü öğrencisi olarak hayattan ne bekliyorum? Hayallerim, gelecekten beklentilerim neler; bunun için neler yapmalıyım? İlk olarak şuna karar verdim: Kendim için bir şeyler yapmalıyım. Yani demek istiyorum ki kendimi ilgimi çeken her alanda geliştirmek ve neyi istediğimi bulmak istiyorum.

  Bir öğrenci olarak tabii ki önce öğrenci kulüpleriyle başladım kendimi keşfetmeye. Dans kulübüne katıldım, bisiklet kulübüyle turlara gittim, fakültemdeki Woman in Business Club'ta görev almak istedim ve bu kulüpler sayesinde o kadar farklı insanlarla tanıştım ki bence en çok bu yardım etti karar vermeme.

  Bölümümde geçirdiğim iki sene boyunca üyesi olduğum WIB Club sayesinde TurkishWIN hakkında çok şey öğrendim. Woman in Business Club, fakülte öğrencilerinin ders dışı kültür, sanat, mesleki etkinliklerde bulunmalarına yardımcı olmak ve teşvik etmek için kurulmuş bir öğrenci birliği oluyor. Kadınlar olarak birbirimize çok ihtiyacımızın olduğunu düşünürken TurkishWIN topluluğundaki genç kadınların birbirlerini bu kadar desteklemesi, kardeş görmesi beni gerçekten çok etkiledi. Daha önceki temsilcimiz, geçen seneki kulüp başkanımızdan ve kulüpteki diğer arkadaşlarımdan da bu kız kardeşlik ağı hakkında gördüğüm, bilgi edindiğim çok şey oldu ve ben de kampüs temsilciliği için şansımı denemek istedim. 

   Güzel Şeyler İçin Yorulmak

  Bu süreçte, kısa bir zaman aralığı içinde çok şey deneyimledim. Her soru kendim hakkında düşünmemi sağladı ve ayrıca daha çok şey araştırmaya teşvik etti. Çünkü gerçekten güzel bir amaç için uğraştığında elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsun. Evet belki çok yoğun ve yorucu bir dönemdi benim için ama sonunu hayal ettiğinde güzel şeyler için yorulmak insanı inanılmaz motive ediyor.

  Bu aşamada düşündüğüm ilk şey "Öğrenmem gerekiyor." oldu. Neler yapabiliyorum ve yapabilirim onu öğrenmem gerekiyordu. Her mailde daha çok heyecanlandım; çünkü her mail farklı bir özelliğimi göstermemi bekliyordu.

  Sanırım en çok zorlandığım aşama video çekmem gereken aşamaydı. Çünkü daha önceden hiç böyle bir şey denememiştim. Kendimi 1 dakika içinde açıklamaya ve tanıtmaya çalışmak bir hayli zordu. Ayrıca eklemek istiyorum ki en komik anım bu olabilir: Son teslim tarihinde Marmaris'te olmam gerekiyordu, bir dans festivalinde görevliydim. Fakat videoyu bir hafta boyunca her gün çekmeme rağmen beğenmediğim için en son güne kaldı ve en son festival otelinde çekmek ve tabii Youtube'a yükleyene kadar tüm akşam sürekli resepsiyona uğrayıp kontrol etmek zorunda kaldım. ( Aşağıda soruları cevapladığım videonun linkini bulabilirsiniz.) Yüz yüze yapacağım mülakattan ve videolu görüşmemden önce kendimi çok germiştim. Bu yüzden mülakatları yapanların çok sıcakkanlı ve yardım etmeye açık olmaları beni çok rahatlattı.

  Bütün süreci tamamlamak bahar dönemimi aldı ama tamamladıktan ve gruba dahil olduktan sonra farklı şehirlerdeki bir sürü benim gibi genç kadınla arkadaş olup hayallerimizi ve fikirlerimizi birlikte, birbirimize yardım ederek gerçekleştirme fikri beni yeni başlayacağım bu dönem için çok heyecanlandırıyor. Umarım hepimiz için yaratıcı, verimli ve eğlenceli bir dönem olur.

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarımızdan Aslıhan Yılmaz tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.