CampusWINner Olmanın Üç Büyük Faydası

  campuswinner-olmak

   Bir CampusWINner olan Tuğçe'nin bizimle paylaştığı deneyimlerini merak ediyorsan yazıyı okumaya devam et!

  Merhabalar, ben Tuğçe Erdem, Galatasaray Üniversitesi kampüs lideriyim; Colgate-Palmolive'de Employer Branding üzerine çalışıyorum ve bu sene mezun olmayı umuyorum. Gelecek sene eski kampüs lideri olarak anılmak şu an için en önemli hedeflerim arasında, olamasam dahi sizinle tanışmak için can atıyorum! :) 

  TurkishWIN ve CampusWINners programıyla tanışmam -belki çoğunuzun aksine sosyal medya üzerinden olmadı- bir mülakat sırasında; Akampüs'ten sevgili Vildan Meriç'in bana bundan bahsedip, başvurmamı söylemesiyle gerçekleşti. Neden önerildim? 18 yaşında, internetten yaptığım araştırmalar ve yazışmalar ile ortalama fiyatı 150 euro olan gönüllü yaz kamplarını yaklaşık 50 euro maliyetle ve çok daha iyi koşullarda yapılabileceğini görüp, bunu okulumda organize edebildim. Biraz girişimcilik, biraz sosyal fayda sağlama isteği ve çokça da internette vakip geçirmem beni TurkishWIN ailesiyle tanıştırdı!


   TurkishWIN ile ilk tanışmam böyle; peki seçim sürecim nasıl oldu? Sadece mülakat, hem de iptal edilmiş olan bir mülakata giderek! Güncelleme mailini almadığım için, değişikliklerden haberdar olamadım ve haftasonu sevgili direktörümüz Elif Tukin'i görüşmeye getirmiş oldum. Bu bile başlı başlına TurkishWIN'e bakış açımı değiştirmiş bir olaydır. Haftasonu olmasına rağmen, başka bir zamana ertelemeyi önerebilecekken, Elif Hanım çok kısa sürede hazırlandı ve yanıma geldi. TurkishWIN size değer verir ve verecektir. Bunu adımınızı attığınız an görebilirsiniz.

   CampusWINner olarak 2. senem doldu ve neler öğrendiğim konusu apayrı bir yazı olabilir o yüzden sadece birkaç anımdan bahsedeceğim. Belki de her öğrencinin hayallerinin şirketi olan Google'dan, mezun olmamama rağmen görüşme daveti aldım. Tahmin edersiniz ki panik oldum, iş tanımı güzel, şirket güzel, bu yoldan geçmiş birileriyle konuşmam lazım dedim. TurkishWIN kurucusu ve teknoloji sektöründe oldukça iyi bir kariyere sahip olan Melek Pulatkonak'a mesaj attım. Şu an Silicon Valley'de çalışan eski kampüs liderlerimizden Miray Alanlar'a yönlendirdi beni. Miray'la konuşmak bu olayı gözümde büyütmememi sağladı. Şu an Google'da çalışmıyorum ama bir Google mülakatı nasıl oluyor biliyorum. TurkishWIN size inanılmaz bir network sunar. Bir mesajla Silicon Vadisi'nden tavsiye alabiliyorsunuz!

   Kampüs lideri olmak bana ne kattı? Zaman yönetimine dikkat etmemi, ilgi duyduğum alanlardaki en başarılı insanlarla tanışmamı ve ekip yönetiminde deneyim kazanmamı sağladı. Eski kampüs liderimiz ve şu an CampusWINners programının yöneticisi olan Juyka Cangül Akar ve not alma tekniklerinden de bahsetmezsem bu yazı eksik kalmış olur. Evet, toplantı notları tutmayı da kampüs lideriyken öğrendim. TurkishWIN sizi iş hayatına hazırlar. Gerek eğitimleri gerekse buranın bir parçası olarak yapmış olduğunuz her şey sizi bir adım öne çıkaracaktır.

  Bocaladığınız anda konuşabileceğiniz 90'a yakın arkadaşınızın ve yardım etmek konusunda asla çekinmeyecek insanların olması ise programın elbette en eğlenceli yanı. CampusWINners programına dahil olduğunuzda Harran Üniversitesi'nden King's College'a uzanan bir aileye katılmış oluyorsunuz. Hepsi bir Whatsapp grubu uzağınızda.

  Bu kadar içeriden bilgi bence yeterli. :) Kendi muhteşem deneyimini yaşamanı istiyoruz. Belki bir sonraki yazı sana ait olur, ne dersin? Unutma ben yaparsam sen de yaparsın! :)

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Tuğçe Erdem tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.