Endüstri X.0

  Endüstri X.0

  Dijital dönüşümle sıkça duyduğumuz Endüstri X.0 nedir? Endüsti X.0 ve Endüstri 4.0 hakkında öğrenmek istediklerini yazıda bulabilirsin. 

  Dijital teknolojileri bir araya getirmenin basit bir karıştır-uydur oyunu olmadığını biliyoruz. Şirketler kendilerini sadece dijital işletmelere dönüştürmekten daha fazlasını yapmalılar; Dijital ile daha fazla değer yaratmak için çalışma modellerini, üretim ve değer zincirlerini tamamen yeniden icat etmeliler.

  Dave Abood ve Aidan Quilligan

  Çalıştığımız iş liderlerinin çoğu, dijitalin gücünü anlıyor. Dijital teknolojilerin dönüşüm ve büyümeyi ortaya çıkarma potansiyelini görüyorlar. Birçoğu çok çeşitli gelişmiş teknolojilere büyük yatırımlar yapıyor. Ancak çoğu kişi dijital yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmıyor. Yani, yenileşme sürecinde temel işlerini dönüştürmüyorlar. Biz buna "Yeni'de lider" diyoruz.

  Peki kanıt ne? Dünyanın en büyük 21 sanayi ülkesinde, 900 büyük şirket yöneticisiyle görüştük. Sadece %13'ü, dijital yatırımlarından daha fazla verimlilik, maliyet tasarrufu ve iş büyümesi kazandığını söyledi. Bu düşük bir rakam, ancak iyi haber şu ki, şirketler ikisini de geliştirme fırsatını şimdi yakalayabilirler.Çok fazla işletmenin dijital teknolojiyi parça parça bir şekilde uygulamaya başladığı ortaya çıkıyor ve sonuçta ortaya çıkan faydalar (doğal olarak) kuruluşun sadece bir kısmını etkiliyor. Bu soruna dürüst cevap? Kombinasyon. Araştırma ekibimiz, şirketlerin çalışan başına maliyetlerini önemli ölçüde azaltmalarına ve piyasa değerini büyütmelerine yardımcı olmak için değerli teknolojik kombinasyonları ortaya çıkardı.

  Dijital teknolojileri bir araya getirmenin basit bir karıştır-uydur oyunu olmadığını biliyoruz. Şirketler kendilerini sadece dijital işletmelere dönüştürmekten daha fazlasını yapmalılar; Dijital ile daha fazla değer yaratmak için çalışma modellerini, üretim ve değer zincirlerini tamamen yeniden icat etmeliler. Fakat araştırmamız somut bir çözüm sunuyor: Endüstri X.0. bu, teknolojik değişimi benimsemek ve ondan faydalanmada daha ustalaşmak için bir eylem planı.

  Umarız bu yolculuğu bizimle paylaşırsınız. Bu rapor bunun için çok güzel bir başlangıç olacaktır.

  "Yeni'de Liderlik" Neden Kolay Değil?

  Dünyadaki şirketler, maliyetleri düşürmek veya yeni gelir akışları oluşturmak için dijital teknolojilerin zorunlu olduğunu kabul ediyor. Çoğu, dijital lider olmak istiyor. Ancak, pek çoğu, dijital yatırımlarından bekledikleri değeri almıyor. Son zamanlarda yapılan Accenture yöneticileri anketine göre, şirketlerin sadece %13'ü daha fazla verimlilik ve yeni büyüme için dijitalden yararlanıyor. Accenture'ın tanımlamasıyla "Yeni'de Liderlik" kolay değil. Neden? Çünkü çoğu şirket dijitale parça parça atırım yapıyor. Kombine bir yaklaşımın yapacağı etkinin değerini anlamıyorlar. 

  Şirketlerin borsa değeri ve maliyetleri için ne anlama geldiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için, 10 kritik teknolojiyi değerlendirdik ve bunları birleştirerek elde edilebilecek etkiyi belirledik. Teknoloji karmasını finansal performans üzerindeki en önemli etkiyle tanımlamak için ekonometrik analiz kullandık.

  Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.