Güçlü Kızlar Programını Öğrenci ve Gönüllülerden Dinleyelim

  il

  "Güçlü Kızlar Programı nedir? Gönüllüler ve öğrenciler bu programdan neler kazandılar, neler kattılar? Daha fazlası için yazımıza göz atmayı unutmayın!"

  Güçlü Kızlar programı, gönüllüler ile Türk kız öğrencileri, ücretsiz online İngilizce konuşma pratiği yapmak için bir araya getiriyor. Program ve eşleşme bir mobil uygulama üzerinden gerçekleşiyor. Mobil uygulama App Store ve Google Play'de "Strong Girls (Güçlü Kızlar)" adı altında yer alıyor.

  Şu anda programda 650'den fazla üyemiz var ve her gün büyümeye devam ediyoruz.

  Son birkaç yılda, programla ilgili aldığım geri bildirimler her zaman beni çok motive etti. Kullanıcılarımızın pozitif geri bildirimleri, daha çok çalışmama ve daha fazla genç kadına ulaşmama yol açtı.

  Öğretmen değilimgönüllü olabilir miyim? 

  En çok aldığım sorulardan biri, "Öğretmen değilim, gönüllü olabilir miyim?" oldu. Cevap kesinlikle evet! Dersler İngilizce konuşma üzerine olduğu için İngilizce bilen ama öğretmenlik deneyimi olmayan, her yaştan kişiler programda gönüllü olup, genç bir kadının hayallerine ulaşmasına yardımcı olabilirler.

  Programdaki öğrencilerimizin, her yabancı dili öğrenirken ilk başta yaşadığımız çekinceleri yaşadıklarını gözlemliyorum, dil bilgisine hakim olsalar da konuşmaya çekiniyorlar. Programın en güzel katkılarından biri, gönüllülerimizle ders yaparken bu çekincelerin yavaş yavaş yok olması ve öğrencilerin kendilerine güvenerek İngilizce konuşmaya başlıyor olmaları.

  Bu resim nedir? 

  Gönüllümüz Tracy Molho öğrencisi H.T. ile online ders yaparken.  

  Bu yazımda öğrenci ve gönüllülerimizden gelen yorumları sizlerle paylaşmak istiyorum. 


  K.K. (Öğrenci): "Güçlü Kızlar sayesinde hayatıma şahane bir insan girdi. Tracy'nin bana ayırdığı her dakika benim için çok kıymetli. Benim bölümüm yüzde yüz İngilizce, hazırlık sınıfında çok zorlanıyordum. Tracy'nin desteği sayesinde başarılı oldum. Onunla tanışmadan önce neredeyse hiç İngilizce konuşamıyordum, sabrı ve desteği ile kendimi geliştiriyorum. Tüm Güçlü Kızlar ekibine bizlere bu imkanı tanıdıkları için çok teşekkür ederim!"

  A.U. (Öğrenci): "Bu program sayesinde İngilizce öğrenmek için daha fazla motive oldum. Güçlü Kızlar uygulamasını tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum."

  B.B. (Öğrenci): "Güçlü Kızlar'ı sosyal medyada gördüğümde dikkatimi çekti çünkü, İngilizce konuşma pratiği yapabileceğim ücretsiz bir platform sunuyorlardı. Anadili İngilizce olan biriyle bu pratiği yapmanın beni nasıl geliştirdiğini fark ettim. Bu yüzden birçok öğrenciye öneriyorum."

  T.M. (Gönüllü): " Güçlü Kızlar projesinin bir parçası olduğum için çok mutluyum! 

  Bir yıldan uzun suredir Kadriye ile düzenli ders yapıyoruz. Kadriye bu süre içinde üniversite hazırlık sınavını başarıyla geçti. Yüz yüze tanışma fırsatımız olmasa da birinin hayatına dokunabilmek benim için kelimelerle anlatılamayacak kadar kıymetli. Kendi bilgi birikimimi Kadriye ile paylaşarak onun hayallerine bir adim daha yaklaşmasına vesile olabildiğim için çok mutluyum. Tüm Güçlü Kızlar ekibine bize bu platformu sundukları için çok teşekkür ediyorum!"

  A.A. (Gönüllü): "Güçlü Kızlar'a katılmak benim için çok tatmin edici bir deneyim oldu. Türkiye'nin her yerinden güçlü, zeki kızlarla tanışıyorum. Şimdiye kadar beş öğrencim oldu ve şu anda aktif olarak iki öğrenciye ders veriyorum. Her iki öğrencim de zeki, azimli ve parlak genç bayanlar. Bir yandan onları tanıyıp, bir yandan da onlardan bir şeyler öğrenirken hayatları üzerinde olumlu bir etki bırakabilmek çok büyük bir mutluluk. Böyle güçlendirici bir platform sağladığı için Güçlü Kızlar'a teşekkür ederim!"

  Haydi sen de aramıza katıl, İngilizceni hemen geliştirmeye başla! 

  Özellikle yaz aylarında okulların kapanmasıyla seni de aramızda görmek, bu platformdan yararlanarak İngilizce becerilerini arttırmana yardımcı olmayı çok isterim.

  Bilgi almak için linklere tıklayabilirsin!

  Instagram

  Play Store

  App store

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.