Güçlü Kızlar Platformu: Sen de katıl!

  Güçlü Kızlar Platformu: Sen de katıl!

  İngilizce, konuşma pratiği yaparak öğrenilebilir mi sence? Cevap evet & Güçlü Kızlar'la!  

  Merhaba, Ben Defne, Güçlü Kızlar programının kurucusuyum. Lise öğrencisiyim ve Zürih'te yaşıyorum.

  Dünyadaki yaklaşık 7.8 milyar nüfusun yüzde ~20'si İngilizce konuşuyor ve çoğunluğunun ana dili İngilizce değil. Yaygın olarak konuşulmasının yanı sıra, İngilizce açık ara dünyada en çok öğrenilen yabancı dil. İngilizce benim de iyi bildiğim, başkalarına destek olabileceğim bir konu.

  Güçlü Kızlar programını Mayıs 2019'da Türk kızların İngilizce konuşma becerilerini geliştirerek, daha kolay iş bulmalarına, daha bağımsız ve başarılı bir yaşam sürmelerine destek olmak amacıyla kurdum. Şu anda programda 500'den fazla üye var ve her gün büyümeye devam ediyoruz.

  Program, gönüllülerle Türk kız öğrencileri, ücretsiz online İngilizce konuşma pratiği yapmak için bir araya getiriyor. Program ve eşleşme bir mobil uygulama üzerinden gerçekleşiyor. Mobil uygulama App Store ve Google Play'de "Strong Girls - Güçlü Kızlar" adı altında yer alıyor.

  Beni neler motive ediyor?

  Öğrenci ve gönüllülerden gelen geri bildirimler son derece olumlu, her geçen gün aramıza yeni üyeler katılıyor ve bu beni daha da fazla çaba sarf etmem için motive ediyor. Aldığımız olumlu geri bildirimler, başarı hikayeleri ve öğrencilerin kat ettiği yol beni bu programı büyütmeye ve daha fazla kıza yardım etmeye teşvik ediyor.

  Zorluklar olmadı mı? Tonla! Programı ilk başlattığımızda, web sitemiz üzerinden gelen talepleri manuel eşleştirerek karşılamaya çalışıyorduk, ancak bu şekilde programı ilerletemeyeceğimizi fark ettik. Kısa süre içinde mobil bir uygulama geliştirip programı oraya taşıdık. Mobil uygulamada da ilk başta sorunlar yaşadık tabii, gelen kullanıcı geribildirimleri ile geliştirdik, kullanımı çok daha kolay bir hale getirdik.

  Haydi Sen de Gel!

  Herhangi bir sorun varsa bana her zaman @bizguclukizlariz Instagram hesabından direkt mesaj (DM) atarak veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta göndererek ulaşabilirsin.

  Haydi sen de aramıza gel, öğrenci veya gönüllü olarak mobil uygulamaya kayıt ol! ☺

  https://www.instagram.com/bizguclukizlariz/channel/
  https://www.facebook.com/StrongGirlsGucluKizlar
  https://www.youtube.com/watch?v=7lPibVQjp74&t=6s
  https://www.linkedin.com/company/strong-girls-guclu-kizlar/

  Bu yazı bin Yaprak Misafir yazarlarımızdan Defne Tangulu tarafından yazılmıştır. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.