Hasan Tahsin Güngör ile Canlı Yayın: “Kendini Keşfet”

  hasantahgungor
  Neyle motive oluyoruz, nasıl davranıyoruz ve bunları öğrenerek kişisel yaşantımızda ve kariyerimizde kendimize nasıl katkı sağlayabiliriz diye merak ediyorsan bu canlı yayını mutlaka görmelisin!
  TTISI Türkiye Direktörü Nihan Serra Güngör ve İş Kavramları Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Hasan Tahsin Güngör ile gerçekleştirdiğimiz canlı yayını kaçırdıysan üzülme, senin için aldığımız notlar burada:
  • Genel davranış biçimlerimizi ve bunların arkasındaki motivatörlerimizi anlamak çok önemli.
  • Davranışlarımızı dört renkle temsil edilen dört grup 
  • Bazılarımız sonuç odaklı, aciliyet hissimiz çok yüksek, bu kırmızı renkle temsil ediliyor.
  • Bir diğer davranış tercihi ise dışa dönük, iyimser, insanlarla bol temastan hoşlanan bir mizaca sahip ki bunlar "sarı".
  • Bazılarımız çatışmadan uzak, dinginlikten hoşlanan davranış kalıplarına sahip ki bu da yeşil renkle gösteriliyor.
  • Analitik olmak, verilerle hareket etmek, hatadan kaçınmak gibi davranışlar da mavi ile temsil ediliyor.
  • İnsanlar yalnızda dört kategoride değil, bu özellikler hepimizde karma bir şekilde bulunuyor. Önemli olan bunlarla ne yaptığımız, iyisi veya kötüsü yok. Yeri geldiğinde gökkuşağı olmalıyız.
  • Kendimizi tanımak, bizi neyin motive ettiğini bilmek, davranışlarımızı anlamak çok önemli.
  • İş yeriniz, mesleğiniz hangi motivatörleri talep ediyor, bunları anlayarak davranışlarımızı ona göre adapte etmeye çalışmamız gerekir.

  Hasan Tahsin Güngör kimdir?

  İktisat-Maliye ve Müzik Aletleri Yapımcılığı alanlarındaki eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine iç denetçi olarak başladı. İtalya ve Libya'da Itaco SpA firmasında İdari-Mali Müdür Yardımcılığı, Süzer Holding'de Mali Koordinatör Yardımcılığı ve Dış İşler Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1987-1995 yılları arasında tekstil, dış ticaret ve dekoratif aydınlatma sektörlerinde faaliyet gösteren üç şirkette kurucu ortak oldu ve yönetti. 1996 yılından itibaren iki yıl boyunca serbest yönetim danışmanlığı faaliyetlerini yürüttü. 1998 yılından günümüze değin İnsan Kaynakları Danışmanlığı hizmetini; kurucusu olduğu İş Kavramları Danışmanlık Hizmetleri çatısı altında ve Target Training International Ltd'nin sertifikalı bir danışmanı olarak (Certified Professional Behavior Analyst, Certified Professional Value Analyst, Certified Professional Trimetrix Analyst) sunmaktadır. Güngör, danışmanlık görevi yanında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde "İş Yaşamına Hazırlık" dersleri vermektedir.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.