İletişim Becerilerini Geliştirmen İçin 5 Kitap

  İletişim Becerilerini Geliştirmen İçin 5 Kitap
  Kitap okumayı seviyorsun ve seni geliştirecek yeni kitaplara mı ihtiyacın var? Öyleyse iletişim becerilerini geliştirecek kitaplara ne dersin? İşte hem sana fayda sağlayacak hem de keyifli vakit geçirmene yardımcı olacak "İletişim Becerini Geliştirmen İçin 5 Kitap

  1. Vermek Ve Almak - Adam Grant

  Başkalarıyla olan iletişimimizin başarımızda anahtar rol oynamasına karşı çığır açan bir bakış açısına sahip bir kitap. Geçmişte tutku, çok çalışma, beceri gibi etkenler başarının ana nedenleri olarak görülürdü. Fakat günümüz dünyasında başarı daha çok insanlarla nasıl "iletişim" kurduğumuzla alakalı. Grant bu kitabında neden bazı insanların başarı merdivenlerini hızla tırmanırken bazılarının bunu başaramadığını anlatıyor. 

  Satın almak istersen tıkla!

  2. Güzel Konuşma Bir Markadır- Şermin Tekinalp

  İnsanın iletişim yeteneklerini zamanla geliştirmesi, yetenekleri sayesinde etkili ve güzel konuşmayı öğrenmesi mümkün. Fakat bu kitap, bunları yapmadan önce insanın kendini ve çevresini tanıması gerektiğine vurgu yapıyor. 

  Satın almak istersen tıkla!

  3. Beden Dili- Joe Navarro & Marvin Karlins

  Marvin Karlins ve eski FBI ajanı ve davranışsal değerlendirme uzmanı olan Joe Navarro'nun ortak bir çalışması olan bu kitap sayesinde beden dilini öğrenmen mümkün. Karşınızdaki insanın ne düşündüğünü beden diline bakarak anlamak, yalanları anlamak ve insanların seninle ilgili düşüncelerini değiştirmek istemez misin?

  Satın almak istersen tıkla!

  4. Akıldışı Ama Öngörülebilir- Dan Ariely

  Hayatta kararlar alırken her zaman kontrolün bizde olduğunu, akıllıca kararlar aldığımızı düşünüyoruz, peki bu ne kadar doğru? MIT davranışsal ekonomisti Dan Ariely beklentilerin, sosyal normların ve diğer görünmeyen etkilerin karar veriş sürecimizi nasıl etkilediğini anlatıyor. 

  Satın almak istersen tıkla!

  5. Ted Gibi Konuş – Carmine Gallo

  Başarılı olabilmek için fikirlerini ikna edici bir şekilde karşı tarafa aktarabiliyor olman gerek. Bu beceri seni hayallerine ulaştıracak en büyük anahtar fakat çoğu insan topluluk önünde konuşma yapmaktan korkuyor. Camilla Gallo kitabında yüzlerce TED konuşmasını inceleyip konuşmacılarıyla, psikologlarla ve iletişim uzmanlarıyla röportajlar yaparak başarılı TED konuşmalarının sırlarını ortaya çıkarıyor. 

  Satın almak istersen tıkla!
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesi, üniversite öğrencilerinin  istihdamına katkı sağlamak amacıyla "Y" kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedeflemiştir. Projede, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı – AFS ve Abdullah Gül Üniversitesi ortak olarak yer almıştır. Projedeki araştırma bulgularına göre, işverenlerin yeni mezunlarda en çok sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması ve olumlu tavır  yetkinliklerini aradığı ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulara göre hazırladığımız “Sanal Rehber” gençlerimizin yetkinliklerini geliştirmelerini destekleyerek, iş arama süreçlerinde kendilerini daha etkin ve doğru tanıtmalarına katkıda bulunacaktır.

   

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.