İlham Dolu CampusWIN Oryantasyonu

  İlham Dolu CampusWIN Oryantasyonu

  Bu yıl da, kız kardeşlerimizle bir araya geldiğimiz, birbirimize ilham olduğumuz, kendimizi tanıdığımız harika bir oryantasyon etkinliğini geride bıraktık.

  Oryantasyonda pek çok konuşmacıyı ağırladık; bazen güldük, bazen öğrendik, bazen ders çıkardık. Özlem Gürses ve Burçin İmir ile güldürürken düşündüren harika bir sohbet ettik. Aslında kendilerinin değil, başkalarının başarısızlık saydığı, çoktan geride bıraktıkları ve ders aldıkları hikâyelerini, anılarını anlattılar. Önlerine ne engeller çıktığını ve bunlarla nasıl baş ettiklerini bu iki güçlü ve başarılı kadından dinlemek benim için en ilham verici konuşmalardan biriydi.

  Hasan Tahsin Güngör'ün inanılmaz enerjisi, öğrenme ve öğretme isteği, Zeynep Erkunt Armağan'ın sayıca erkeklerin büyük çoğunlukta olduğu bir sektörde Türkiye'nin en başarılı sanayicilerinden biri olması bizi ilhamla doldurdu. Gizem Meral ile iyi bir network kurmanın ipuçlarını öğrenirken, Neslihan İşkit bizi meditasyon yapmanın verdiği rahatlıkla tanıştırdı. Daha pek çok konuşmacıyla, kaynaşma etkinlikleriyle, dolu dolu iki gün geçirdik. 

  Birbirimizden ilham aldık

  Ama beni en çok etkileyen ve güçlendiren, bu iki günün sonunda hepimizin içtenlikte birbirimize anlattığımız, anlatırken de dinlerken de kimi zaman güldüğümüz, kimi zaman ağladığımız hepimizi hayat hikâyeleriydi. Bu gördüğümüz 115 güçlü kadın; güçlü kalmak için neler yapıyordu, nelerle baş ediyordu, ne kadar çalışıyordu, nelerden ilham alıyordu, enerjilerini nereden buluyorlardı, ne izliyor, ne okuyorlardı, artık bilme şansına sahibim.

  Bu şanslı kız kardeşlik ağının içine girdiğinde şaşırdığın pek çok şey olacak. Toplumda söylenegelenin aksine bu kadar kadının bir araya gelerek dost oluşu, birlikte başardıkları, öğrenme ve öğretme hevesleri, herkesin samimiyeti ve içtenliği, hepsinin yıllardır tanışıyormuşçasına yakın olmaları, karşılıksız pek çok şey yapmaya hazır bu kadar insan ve ortamın enerjisi seni gerçekten de her seferinde şaşırtabilir.

  O yaparsa ben de yaparım!

  Bizler her gün yeni bir şeyden ilham alıyoruz. Bazen bir şarkıdan, bir çocuktan veya yolda gördüğümüz bir yabancıdan belki de… Ama en çok birbirimizden alıyoruz ilhamımızı. Artık, kendimi yerine koymak isteyeceğim birçok gerçek ve ilham dolu hikâyeye tanık olduktan sonra, nasıl güçlü olacağımı ve güçsüz kaldığımda ne yapacağımı biliyorum. 

  Tüm kız kardeşlerime bakarak, gururla ve inanarak diyorum ki: Onlar yapmış, ben de yaparım; ben yaparsam, sen de yaparsın, daha güzelini yaparsın!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Kardelen Nazar Sepetçi tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.