Joint Idea'da İlham Dolu Bir Akademi Günü

  joint-idea-campuswin

  Kampüs Liderlerimizden Zeynep, ilham dolu Joint Idea Akademi Günü'nde neler yaşandı senin için anlattı!

  Biz CampusWINnerlarız! Sadece belirli üniversitelerdeki çeşitli alanlarda okumakla kalmıyor, aynı zamanda kendimizi geliştirmeyi de dört gözle bekliyoruz. Bu noktada TurkishWIN, bize Akademi Günleri aracılığıyla katkı sağlıyor. Akademi Günü, farklı şirketleri ziyaret ederek iş hakkında ilham almak ve daha fazla bilgi edinmek için fırsat veren aylık olarak organize edilen bir etkinliktir. Etkinlik, iş dünyasının profesyonellerinin katılımıyla düzenlenir. Profesyoneller önerilerini ve deneyimlerini paylaşırlar.

  Bu ay için, etkinlik bir şirket yerine Joint Idea'da düzenlendi. TurkishWIN iki girişimci kadını ağırladı; iki kadın da güçlü örneklerden Mine Yücesoy ve Özlem Sökmen. Yeni bir CampusWINner olarak, bu ayın Akademi Günü ilk önce ben ve benim gibi yeni üyelerdeydi, bu yüzden bir oryantasyon gibiydi. Bu yüzden gün saat 09: 30'da kahvaltı ve Bingo oyunu ile başladı. İlk buluşmada kız kardeşlerle sosyalleşmenin en eğlenceli ve faydalı yollarından biri olan Bingo oyunu oldu. 

  Sonra BinYaprak & TurkishWIN sunumlarına geçtik. TurkishWIN'in alt bölümleri ve yapısı hakkında daha fazla şey öğrenmek çok iyi ve önemliydi. Kurucu Melek Pulatkonak hakkında çok şey duyduk ve sunumu sayesinde onunla yakından tanıştık. Ayrıca oraya gelen ekip üyeleriyle de tanıştık: Merve Konuralp, Ebru Cinci, Candeniz Önkol, Tuğba Demirkaya ve Güray Sun. Öyle ki, sadece BIN-WIN sunumunun kendisi, diğer sunumlar ve atölye çalışmaları başlamadan önce bir ekip olarak motive olmamızı sağladı. 

  Ancak o günün maalesef ekip üyelerinden Ebru Cinci'nin son günü olduğunu öğrendim. Seni seviyoruz Ebru, sen her zaman bizimle olacaksın! :)

  Öğle yemeğinden sonra, komite sunumları başladı ve böylece komiteler, üyeler, görevler ve etkinlikler hakkındaki her şey netleştirildi. Ardından Mine Yücesoy'un sunum ve atölye çalışmaları başladı. Mine Yücesoy kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam etti ve Bizim İK İşleri'nin kurucusu. Sunumu, kişiliğimize ve alışkanlıklarımıza göre en uygun departman ve kariyeri nasıl tanıyacağımız ve kendinizi keşfetmeniz ile ilgiliydi. CampusWINner'lara Akademi Gününden önceki atölye çalışması hakkında bir anket ve ardından sonuçlarımız gönderildi. Sonuçlar dört renkten oluşuyor ve motivasyonlarımız, becerilerimiz, cevaplarımızla ilgili bireysel eğilimler hakkındaki açıklama sayfalarını içerir. Temel olarak insanları dört ana özellikte mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renklerle böler. Tüm renklerin farklı motifleri, farklı kişilikleri, yetenekleri ve ilgi alanları vardır. Daha sonra test sonuçlarıyla ilgili kendi posterlerimizi yapan atölye çalışmasına geçtik. Özlem Sökmen de İnsan Kaynakları konusunda uzmanlaşmıştır. Anne, atlet ve Personal Best'in kurucusu. Bu bakımdan, ondan gerçekten ilham alıyorum. Kadın olarak, karşılaştığımız her şeyle başa çıkabiliyoruz, bu yüzden hiçbir şey rüyalarımızı gerçekleştirmemize engel olamaz. Özlem Hanım, bir şey hayal edersek ve hayalini gerçekleştirerek yeteneklerini geliştirirsek her zaman, başarılı olabileceğimizden bahsetti. Zaman sınırı, yaş veya diğer faktörler ne olursa olsun. Kadınlar olarak, hepimiz her konuda başarmaya açığız. Ayrıca olumsuzluklarla nasıl başa çıkılacağı ve aynı zamanda rüya öldürücü toksik insanlar konuşmasıyla pozitif enerji yaydı. Fikirleri gerçekten ilham vericiydi.

  Sekiz saatin nasıl bu kadar hızlı geçtiğini anlayamadım! Günün sonunda, bir CampusWINner olduğum ve en verimli günlerimden birini geçirdiğim için kendimi çok şanslı hissettim. Kız kardeşlik çemberine katılmak, verdiğim en iyi kararlardan biri olduğu ilk günden belli!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Zeynep Çamur tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.