Kurumsal Bir Şirkette Staj Yapmanın Bilmediğiniz 5 Avantajı

  Kurumsal Bir Şirkette Staj Yapmanın Bilmediğiniz 5 Avantajı

  Çoğumuzun karşısına bir kariyer yolu olarak kurumsal bir şirkette staj yapmak çıkar. Peki kurumsal bir şirkette çalıştığımız sürede kendimize neler katarız?

  Üniversite döneminde derslerle boğuşurken, sınavlara çalışırken aklımızın bir köşesinde daima geleceğimize ve staj yapmaya dair bazı sorular olur. Kendimizi bulmaya çalıştığımız şu dönemlerde ne sevip neyi sevmediğimize, kariyerimize dair neyi yapıp neyi tercih etmeyeceğimize karar vermeye çalışırız. Önümüzdeki seçeneklere bakarak da eninde sonunda bir tercih yaparız.

  Bu karmaşık dönemlerde çoğumuzun karşısına bir kariyer yolu olarak kurumsal bir şirkette çalışmak ve staj yapmak çıkar. Peki kurumsal bir şirkette çalışmak bize neler katar ve neden böyle bir kariyer yolu seçmeliyiz?

  Sizler için kurumsal bir şirkette çalışmanın 5 avantajını derledik:

  1) Daha Çok Öğrenmen İçin Teşvik Edileceksin!

  Kurumsal şirketlerin sunduğu en cazip fırsatlardan biri, şirketlerini eğitimlerini belli programlara bağlı olarak gerçekleştirmeleridir. Örneğin bir şirket, bir grup satış stajyeri aldıysa onları hemen sahaya çıkarmak yerine önce temelini oluşturmak ister. Bundan dolayı şirkette çalıştığımız sürece çeşitli eğitimlere tabii tutuluruz. Artık parçası olduğumuz şirket bizim yeni okulumuz olur!


  2) Büyük Bir Topluluğun Parçası Olacaksın!

  Bu devasa şirketleri kurumsal yapan bir diğer faktör de oldukça fazla kişi çalıştırmalarıdır. Kariyerimize başladığımız bir dönemde ise oldukça fazla kişiyi tanıma fırsatımızın olacağı büyük bir şirkette çalışmanın faydaları ise saymakla bitmez! Şirkette tanışacağımız hatta beraber çalışma fırsatı bulacağımız iş arkadaşlarımız networkümüzün büyümesini sağlayacak. Hatta bu kişilerin yeri geldiğinde bize referans olma ihtimalleri bile olabilir. ;)


  3) Şirketinin Keyfini Çıkaracaksın!

  Kurumsal şirketlerin başka bir avantajı ise bu tarz şirketlerin çalışanlarına ve çalışanlarının mutluluklarına oldukça değer vermesidir. Peki çalıştığımız şirket bizi nasıl mutlu eder? Mesela, çalıştığımız yer bizi motivasyonel etkinliklere hatta ufak tatillere gönderebilir ya da bize öyle bir çalışma ortamı sunar ki kendimizi evimizden daha rahat hissederiz.

  4) Diplomasi Dilini Öğreneceksin!

  Kulağa ilginç gelebilir ama diplomasi dilini öğrenmek için ille de diplomat olmaya gerek yok. Tahmin edebilirsiniz ki kurumsal şirketlerde gün içinde birçok kişiyle muhatap oluruz. Yeri geldiğinde bu kişilerle toplantı yaparız, yeri geldiğinde bu kişilere sunum yapmamız gerekir. Bu kadar fazla kişiyle de haşır neşir oldukça iletişimde olduğumuz her kişinin farklı bir özelliğini görürüz ve bu insanlarla geçinmek için iletişim kurarken farklı metotlar geliştiririz. Günün sonunda bakarız ki bir diplomat kadar iyi iletişim kurmaya başlamışız bile!


  5) Büyük İşler Başarabilme Fırsatına Sahip Olacaksın!

  Yazımızın bu noktasına kadar kurumsal şirketlerin ne kadar büyük olduğundan ve ne kadar çok çalışanı olduğundan bahsettik. Aslında kurumsal şirketleri büyük şirketler yapan en önemli faktör bu şirketlerin etki alanının olabildiğince geniş olmasıdır. Örneğin çalıştığımız şirket ülkesinin en büyük ilaç üreticisi veya en büyük perakendecilerinden biri olabilir. Bundan dolayı da üzerinde çalışma fırsatı bulacağımız bir projenin etki alanı otomatik olarak geniş bir hacme sahip olacak ve bu işi yaparken aynı zamanda birçok kişinin hayatına da dokunma fırsatına şansına da sahip olacağız.

  Eğer sen de kariyerine kurumsal bir şirkette staj yaparak başlamak istiyorsan, hemen youthall.com'a girip profilini oluştur ve kendine uygun staja başvurarak kariyerin için ilk adımı at!
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.