Mühendislik Okuyup, İlaç Sektörüne Girmek / İlaçta Kariyer - Hakan Şahin

  Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin ile kendi #kariyer planlamasıyla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Dileriz bu video #sektör arayışında size yardımcı olur.


  H. Hakan Sahin Aralık 2013'den itibaren Nobel İlaç'ın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Hakan Nobel İlaç öncesinde en son McKinsey & Company'de ağırlıklı olarak ilaç, hızlı tüketim ve dayanıklı tüketim sektörlerinde Avrupa, Afrika and Kuzey Amerika'da projeler yönetmiştir. McKinsey & Company öncesinde 3 yıl Eczacibasi Yapı Grubu'nda çalışan Hakan, daha öncesinde 15 yıl Procter & Gamble şirketinde Belçika, Almanya, Polonya, Rusya, İsviçre and Türkiye'de üretimden satışa kadar çeşitli rollerde görev almıştır.

  Hakan'ın tecrübesi ağırlıklı olarak aşağıdaki alanlardadır
  ■ Büyüme ve pazara giriş stratejileri
  ■ Pazara açılma stratejileri
  ■ Operasyonel transformasyon ve yalın üretim
  ■ Uçtan uça tedarik zinciri optimizasyonu
  ■ Kültürel entegrasyon ve transformasyon

  Hakan 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden 1994 yılında Michigan Üniversitesi MBA programından mezun olmuştur.

  ------------------------

  "İlaçta kariyer: Çok iyi gelecek." bilgi ve paylaşım platformu, sektörde 25. yılını kutlayan ve sene başında Azelis bünyesine katılarak global bir şirket olan Ekin Kimya ile dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak'ın işbirliğinde kuruldu. Platform ilaç sektörüne ilgi duyan genç kadınlara kariyer yollarında rehberlik etmeyi ve ilaç endüstrisinde çalışan kadınlar arasında değer yaratan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor.

  ------------------

  BinYaprak; çalışan ve üretmek isteyen kadının tecrübelerini paylaştığı ve birbirine fırsat yarattığı bir kız kardeşlik ağı. Hedef; öğrenciden emekliye, kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesi ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak. Detaylı bilgi: www.binyaprak.com 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.