Nasıl CampusWINner Olunur?

  Nasıl CampusWINner Olunur?

  CampusWIN programını duydun ve nasıl CampusWINner olunur merak ediyorsun. Bu yazı tam da sana göre, okumak için tık tık!

  Yaklaşık iki sene öncesinde görmeye başlamıştım TurkishWIN ismini çevremde. Merak ediyordum bu kızlar neler yapıyor diye. Hem eğleniyorlar hem de sürekli bir işler peşinde koşup kendilerini geliştiriyorlardı. Kurdukları güçlü arkadaşlık bağları ise cabasıydı. Tüm bunların hepsini tek bir ortamda görmek beni çok heyecanlandırınca ben de araştırmaya koyuldum. Öğrendim ki bu yüksek enerjiyi CampusWIN programında kampüs liderliği sağlıyormuş. Kurdukları bağ ise kız kardeşlik ağı olarak adlandırılıyormuş.  

  1- Motivasyon ve CV

  İlk aşamamız olan motivasyon ve cv bölümü kendimizi, içerisinde rol aldığımız etkinlikleri ve sosyal aktivitelerimizi ifade edebileceğimiz ilk aşama. Cv'nin yanı sıra bu aşamada bir takım sorular ile de karşılaşıyoruz. Cevaplarken kendi düşünce tarzınızı ve ilgi alanlarınızı yansıttığınızdan emin olun.

  2- Video

  Bence aşamalar arasında ki en eğlenceli bölümdü. Yaratıcılığımızı gösterebileceğimiz bu alanda yapmamız gereken sadece hayal etmek :) Neden CampusWINner olmak istiyorum? TurkishWIN'e ne katabilirim? Kız kardeşlik ağını nasıl genişletebilirim? Hepsini kafanda tasarla mottonu yarat ve tüm içtenliğinle geç kamera karşısına. Kendini gösterme zamanı! Samimiyetin ve motivasyonun önemli olacaktır. 

  3- Kampüs Liderleri ile Mülakat

  Burada mülakat kelimesi yerine aslında tam anlamıyla sohbet ve arkadaşlık oluşturma ortamı diyebilirim. Nedeni ise aşamanın kampüs liderleri tarafından yapılması. Burada stajlarını, projelerini, topluluk çalışmalarını, hobilerini yani sende fark yaratan her şeyi anlatabilirsin. Aynı zamanda karşındaki lideri de tanıyarak yeni bir arkadaş kazanmış olacaksın çünkü herkes gerçekten çok sıcakkanlı. Hazır bulmuşken kız kardeşlik ağı ile ilgili aklındaki soruları sormanın tadını çıkarmayı da unutma! 

  4- İkinci Mülakat

  Burada açıkçası ben çok heyecanlıydım çünkü son mülakattı ve İstanbul ofisten biri ile görüşecektim. Aslında bir önceki mülakatın samimiyetini hatırlayınca biraz heyecanımı dindiriyordum ve öyle de oldu. İstanbul'da yaşayanlar yüzyüze mülakat yapabilirken şehir dışındakiler için Skype mülakatı şansı oluyor. TurkishWIN ve BinYaprak hakkında sahip olduğun motivasyonu ve düşüncelerini ifade etmen çok önemli. Tabi bunu bireysel deneyimlerinle ve aktif olarak rol aldığınız etkinlikler ile harmanlarsan çok daha etkili bir ifade kullanmış olursun.

  Ve bu aşamadan sonra büyük bir heyecanla mutlu haberi bekler pozisyonda olacaksın. Sonrasında 'Congratulations! Welcome to the CampusWIN Sisterhood Circle' başlığı ansızın mail kutunda göründüyse artık sen de bir CampusWINner oldun demektir. Bolca ilham alırken bunları çevrene yayabileceğin ve bir çok alanda fark yaratabileceğin CampusWIN programına hoş geldin!

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Nil Arslan tarafından yazılmıştır.  

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.