Nisan Ayında CampusWIN’de Neler Yaptık?

  thelede_2020-03_ff6f25fa-4bd6-49a4-b4ae-bd3c544ee942_sisterhood

  Nisan ayı CampusWIN'de dopdolu geçti!

  Her ay CampusWIN Event Komitesi olarak, kız kardeşlerimizi bir araya getirmek için birbirinden güzel, ilham veren etkinlikler düzenliyoruz. Nisan ayı da onlardan biriydi, neler yaptığımızı merak ediyorsan etkinliklerimizden kısaca bahsettik. 

   Işıl Taysever ile Müzakere

  Müzakere nedir, ne değildir'i, müzakere becerilerimizi nasıl geliştirebileceğimizi konuştuğumuz harika bir etkinlik gerçekleştirdik.

  Müzakerenin yorucu aynı zamanda yıkıcı olduğunu ve aslında bir an değil de inişli çıkışlı bir süreç olduğunu, bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesi için iletişime girmek, açık olmak ve müzakerede 3. tarafın da olmasının en önemli noktalar olduğunu öğrendik. Bu farkındalığı bizlere sağladığı için Işıl Taysever'e teşekkür ederiz

  Academy Day

  11 Nisan'da Akademi günümüzde "Sürdürülebilirlik" temasıyla sevgili Özen Tümer ve Pırıl Kadıbeşegil Yaşar ile şahane bir panel geçirdik! Allianz Global Sürdürülebilirlik Yöneticisi Pırıl Kadıbeşegil ve EBRD'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi stratejileri ve program koordinatörlüğünü yapan Özen Tümer'in kariyer yolculuklarını ve sürdürülebilirlik çalışmalarını dinledik. Bizlere deneyimleri ve paylaşımlarıyla ilham oldular.Sonrasında CampusWIN komite sunumlarını, güncellemelerini yaptığımız çok keyifli bir Pazar geçirdik.

  Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında kendini geliştirmek isteyenlere EKOIQ dergisini takip etmesini ve Philip Kotler'ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk kitabını öneriyoruz.

  Yeliz Bahadır ile Duygusal Çeviklik

   Yeliz Bahadır'la Duygusal Çeviklik" üzerine ilham verici ve farkındalık yaratıcı bir etkinlik gerçekleştirdik. "Kendinle meraklı ve şefkatli bir ilişki içinde olmak" şeklinde tanımlanan duygusal çevikliğin duygularımızı anlamamızda ve davranışlarımızı anlamlandırmada ne kadar önemli olduğunu fark ettik. Yargısal ve otomatik düşünceler yerine "Dur,Düşün,Davran" stratejisini öğrendik!

  Daha fazlasını merak edenler için Susan David'in Duygusal Çeviklik kitabı ve Viktor Frankl'ın İnsanın Anlam Arayışı kitabı tavsiye ediyoruz!

  Experience Sharing with Alumni-Unilever

  Bu etkinliğimizde CampusWIN mezunlarımızdan Merve Aksoy, Kübra Gürsoy ve Selen Kürkçüoğlu ile birlikteydik. Yolları CampusWIN ardından Unilever'de kesişen bu üç değerli mezunumuz, üniversite serüvenlerinden itibaren, staj, gönüllülük deneyimlerini ve iş tecrübelerini bizimle paylaştılar. Mezunlarımızın paylaşımları ve değerli tavsiyeleriyle çok keyifli ve öğretici bir etkinlik gerçekleştirdik.

  İşte CampusWIN'de Nisan ayı böyle harika etkinliklerle verimli bir şekilde geçti!


  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından CampusWIN Event Committee tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.