Sertifikalı Ücretsiz Eğitim Siteleri

  Gelecei-Yazanlar-3-

  İnternetten bilgiye ulaşımın kolay olduğu günümüzde sizin için ücretsiz eğitim veren siteleri derledik. Keyifli okumalar!

  Bilgiye insanlık tarihinin hiçbir devrinde erişilmediği kadar kolay erişebildiğimiz bir devirdeyiz. İnternetin olmadığı yıllarda insanların çoğu dünyanın öbür ucunda hangi canlıların hangi kültürlerin yaşadığını, başka yerlerde neler olup bittiğini öğrenemeden ömürlerini tamamlıyorlardı. Şimdi ise online eğitim kaynaklarına internet üzerinden kolaylıkla erişebiliyor, istediğimiz her bilgiyi saniyeler içerisinde öğrenebiliyoruz.

  Geçtiğimiz yıllarda bir çok online eğitim girişiminin hayata geçtiğini gördük. Bazıları Türkçe eğitim de vermeye başladı. Yabancı dil öğrenmekten yazılım dili öğrenmeye, matematik problemleri çözmekten, psikoloji dersi almaya kadar farklı konuda dersleri internet üzerinden ücretsiz alabilmek artık mümkün.

  Toptalent Business School Borusan Teknoloji Okulu

  Türkiye'nin ve dünyanın en iyi şirketlerinin ücretsiz online eğitim programları Toptalent Business School aracılığı ile yeteneklere sunulmaktadır. Her biri alanında uzman şirket yöneticilerinden ücretsiz online eğitimler alabilir, iş hayatının pratiklerini öğrenebilirler.

  Toptalent, Borusan Holding ile birlikte hayata geçirdiği Borusan Teknoloji Okulu projesiyle eğitim gibi önemli bir araçla gençlere ulaşarak fırsat eşitliği sağlamayı amaçlıyor. Hazırlanan eğitimlerden herkesin ücretsiz olarak faydalanabilmesini hedefliyor.

  Yapay Zeka, Proje Planlama ve Uygulamaları, Makine Öğrenmesi, Otomotiv Teknolojileri ve Mobilitenin Geleceği, Yazılım, Mühendislerin Çalışma Alanları, Otomasyon Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Tahminleme gibi 8 farklı eğitim, 10 Borusanlı eğitmenin hazırladığı programa evinden, okuldan, işyerinden istediğin her yerden ücretsiz olarak katılabilir, eğitimleri ve quizleri tamamlayarak sertifikanı ücretsiz alabilirsin. 

  Coursera

  Coursera tamamen ücretsizdir. (Ek ücret talep eden özel sertifikalar var, ancak bunlar isteğe bağlıdır.) Kodlamayı öğrenmek için daha fazla fırsata ihtiyaç duyuyorsanız burayı ziyaret edin.

  Coursera çok akademik yönelimli. Tüm dersler gerçek üniversite profesörleri tarafından öğretilir. Ders konuları herhangi bir üniversitede olduğu gibi değişir, ancak Coursera bilgisayar bilimleriyle ilgili dersleri yoğun bir şekilde vurgular.

  Belirli bir kariyer becerisine hakim olmak ve yeni bir kariyere başlamak ya da mevcut kariyerini değiştirmek istiyorsan, Coursera bu konuda sana yardımcı olacaktır. Bu platformdaki her kurs, yurt dışındaki en iyi üniversitelerden ve en iyi eğitmenler tarafından verilmektedir, böylece istediğin zaman, istediğin yerde yeni bir şeyler öğrenebilirsin.

  EdX

  EdX, Harvard ve MIT tarafından oluşturulan bir Amerikan kitlesel açık çevrimiçi kurs sağlayıcısıdır. Bazı ücretsiz kurslar da dahil olmak üzere, dünya çapındaki bir öğrenci topluluğuna çok çeşitli disiplinlerde çevrimiçi üniversite düzeyinde kurslar ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, insanların platformunu nasıl kullandıklarına dayalı olarak öğrenme üzerine araştırmalar yürütür. edX, ücretsiz Open edX açık kaynaklı yazılım platformunda çalışır. 2U, küresel çevrimiçi öğrenme platformu ve ürün ve hizmetler için birincil marka olarak faaliyet gösteren edX'in ana şirketidir.

  Aynı Coursera gibi edX herkese istedikleri yerde üniversitenin çeşitli bölümlerden ders alma imkanı tanımaktadır. Ayrıca bu dersler sonunda sertifika alabilirsin. Bazı büyük ortaklarının arasında Harvard, Berkeley, Dartmouth, Georgetown, ve Chicago Üniversitesi yer almaktadır.

  FutureLearn

  FutureLearn, üniversiteler ve özel kuruluşlar tarafından verilen dersler ile tamamen ücretsizdir. Sitede iş ve yönetim, yaratıcı sanatlar, hukuk, sağlık, siyaset, bilim, dijital beceriler, spor ve eğlence gibi kapsamlı konuları içeren eğitim vardı.

  Khan Academy

  Teknoloji destekli ve aynı zamanda insan odaklı bir eğitim modelinin yaygınlaşması için bir araç ve hayat boyu öğrenme anlayışıyla her bireyin kendini geliştirebilmesi için de bir kaynak sunan Khan Academy platformu ile kendi hız ve ihtiyacın doğrultusunda öğrenebilir, kendini geliştirebilirsin.


  *Bu yazı Toptalent.co tarafından hazırlanmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.