Solvoyo'da CampusWIN Akademi Günü

  Solvoyo'da CampusWIN Akademi Günü

  CampusWIN Akademi Günü Nisan ayında Solvoyo ev sahipliğinde gerçekleşti. İlham dolu günün özeti yazıda!

  "Tutkumuz ve sebatımız bizi ileriye taşıyor. "

  Bu ay, biz CampusWINnerlar, İTÜ Teknokent'te bulunan Solvoyo'da bir araya geldik. Üç ilham verici kadınla tanışma şansımız oldu: Mine Baş Görgün, Seval Öz ve Nilüfer Durak. Tıpkı bizim gibi, onların çalışma alanları da Psikolojiden Tedarik Zincirine ve hatta "Kendi Kendini Süren Arabalar"a kadar değişiyordu. Ayrıca Solvoyo Ofisi'ni ziyaret etme şansımız oldu ve deneyimleri hakkında konuşabildik.

  Gün 10.00'da kahvaltı ve ile networking ile başladı. İlk Akademi Günüm olduğu gibi, herkesle tanışma ve yetişme şansım oldu. Daha sonra kurucumuz Melek Pulatkonak ve ekip üyeleri Merve Konuralp, Candeniz Önkol, Tuğba Demirkaya ve Verda Uçan'ın WINBIN sunumlarına geçtik; alım süreci ve WINBIN web sitelerinde ilerleme süreci, medya kanalları ve programları gibi CampusWIN programının gelecekteki değişiklikleri hakkında konuştuk. Bu sunumlarla, mevcut WINBIN dinamikleri hakkında daha iyi bir fikir edindik.

  Sunumlar sona erdiğinde Psikolog Mine Baş Görgün sahne aldı ve bizi enerjisiyle daha da motive etti. Uzun vadeli hedeflere tutku ve azim olarak açıklanabilecek "Grit" terimini konuştuk. Grit, geleceğin liderleri için gerekli bir kişilik özelliği olarak görülmekte. Sunumunun sonunda tüm CampusWINnerları etkileşimli bir alıştırma için sahneye çağırdı. Kendimizi tutku, azim ve esnekliğe dayanarak derecelendirmemizi ve hayali bir % 0-100 çizgisine uygun olduğunu düşündüğümüz bir yer seçmemizi istedi. Beklendiği gibi, tutku ve azim için tüm CampusWINnerlar kendilerini daha yüksek bölümlere yerleştirdiler. Esnekliğin bir sonucu olarak, yüzdelerin tüm sahneye dağıldığını görünce herkes şaşırdı. "Grit" terimini daha önce hiç duymadığım için, bunu kabul etmekten ve kendi hayatıma uyguladığım için çok heyecanlıydım. Egzersizden sonra sohbet etme ve egzersizle ilgili sonuçlarımızı paylaşma şansımızın olduğu öğle arasına geçtik. 

  Öğle yemeğinden sonra WINBIN Komite Sunumları başladı. TurkishWIN Kariyer Günü'nden sonra birbirimizle olan komiteleri ve ne yaptıklarını öğrendik. Sunumlar sırasında komitelerimizin hedefleri, gönüllüleri ve bazı komiteler için sonraki komite liderlerini tanıdık.

  Sunumun ardından kurucumuz Melek Pulatkonak ile birlikte Seval Öz ve Nilüfer Durak, Masters Circle'da çalışma alanları ve yaşadıkları deneyimlerden bahsetti. Seval Öz, GoogleX'ın kendi kendini süren araçlarıyla yaptığı yolculuktan bahsetti. Ayrıca, bir toplum değiştikçe hareketlenme biçimimiz gibi, Nissan ve Ford gibi diğer şirketlerin de işbirliği şansı ile bu değişime nasıl uyum sağlayabileceklerini tartıştı. Öte yandan, Nilüfer Durak Solvoyo öncesi ve sonrası kariyer yolculuğu ve mevcut projeler hakkında konuştu. Tedarik Zinciri sektörünün beraberindeki zorluklardan bahsetti. Halen Solvoyo'da çalışan ve tecrübelerini anlatmak için eski bir CampusWINner olan Buse Baştürk de katıldı. Şahsen, bir mühendislik öğrencisi olarak, Teknoloji alanında bu tür ilham veren kadın liderleri görmek bana ilham verdi, çok motive oldum. 

  Son olarak, Solvoyo Ofisini ziyaret ettik ve Solvoyo Ekibiyle bir işin ya da şirketin bizim için doğru olup olmadığını,neye değer vermemiz gerektiğini nasıl anlayabileceğimizi tartışabilirdik.

  Benim için, gün bol kahkaha, ilham ve motivasyon ile sona erdi. Kızkardeşliğe katılmak isteme nedenleri ve bana herkesin birbirlerini nasıl açık kollarla karşıladığını ve nasıl enerji ve ilham alışverişinde bulunduklarını hatırladım, aidiyet duygusunu hissettim. O günlerin de ilham, motivasyon ve eğlence dolu olacağını bilerek Mayıs ve Haziran aylarında herkesi görmeyi dört gözle bekliyorum!


  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından Begüm Önsal tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.