Sorumluluğunu Arttıracak 7 Film

  Sorumluluğunu Arttıracak 7 Film

  Filmlerin bize birçok katkı sağladığı çok açık. Peki, sadece film izleyerek sorumluluk yetkinliğine de katkı sağlayabileceğini biliyor musun? Seni buna inandıracak 7 filmi öğrenmek için mutlaka yazıyı okumaya devam et!

  1. Whiplash (IMDB: 8,5)

  Andrew Neyman, elit doğu sahili müziği konservatuvarının zirvesine çıkma peşinde koşan iddialı ve genç bir caz davulcudur. Babasının başarısız yazarlık kariyerini görerek büyüyen Andrew, yaptığı işte en iyi olabilmek için gece gündüz çalışır. Korkutucu eğitim teknikleriyle bilinen Terence Fletcher, okulun en iyi caz topluluğunun başındadır ve Andrew'ı keşfederek ekibine katar. Andrew'ın mükemmellik tutkusunun ve hocasının onu zorlayışının hikayesini bu filmde bulabilirsin.

  2. Casuslar Köprüsü (IMDB: 7,6)

  Soğuk Savaş sırasında mahkemede tutuklanmış bir Sovyet casusunu savunması için bir Amerikan avukatı görevlendirilir ve ardından CIA'in Sovyet tarafından ele geçirilen Amerikan U2 casus uçak pilotu Francis Gary Powers ile casusun değiştirilmesine yardımcı olur. Bu avukatın hikayesini merak ettiysen dramatik gerilim türündeki bu filmi izleyebilirsin.

  3. Hayat Güzeldir (IMDB: 8.6)

  Açık fikirli bir Yahudi kütüphaneci ve oğlu soykırım kurbanı olduklarında kütüphaneci, oğlunu kamplarının etrafındaki tehlikelerden korumak için mükemmel bir irade, mizah ve hayal karışımı kullanır. İkinci Dünya Savaşı'nın sivillerin üzerindeki yıkıcı etkisini beyaz perdeye en iyi uyarlayan filmlerden biri olan Hayat Güzeldir'i mutlaka izlemelisin.

  4. Rocky (IMDB: 8,1)

  Philadelphia'nın zorlu bir mahallesinde yaşayan bir amatör boksör, ağır sıklet şampiyonasında savaşmak için inanılmaz bir şan yakalarken aynı zamanda yerel evcil hayvan dükkanında çalışan utangaç bir kızda aşkı bulur. İçerisinde aşkı ve mücadeleyi barındıran bu filmi izleyebilirsin.

  5. Kalk ve Diren (IMDB: 7,3)

  Başarısız ve isteksiz öğrencilerine matematik öğrenmeleri için ilham olan lise öğretmeni Jaime Escalante'nin öyküsüne şahit olmak için bu filmi izleyebilirsin.

  6. Çalıntı Hayat (IMDB: 7,1)

  Edebî başarısının zirvesindeki bir yazar, başka birinin çalışmasını çalmanın hesabını ağır öder. Bu yazarın başına nelerin geleceğini görmek için filmi izleyebilirsin.

  7. Kazanma Sanatı (IMDB: 7,6)

  Billy Beane, Oakland A beyzbol takımının başındadır. Çok kısıtlı bir bütçeyle takım kurarak zengin rakiplerine meydan okur. Bunu da beyzbolun temel inançlarına tamamen karşı gelerek yapıyor. Herkes yöntemlerine karşı çıksa bile o yılmadan yoluna devam ediyor. Hırs, inanç ve azimle dolu bu hikayeyi çok severek izleyebilirsin.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Sabancı Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markalaşması" projesi, üniversite öğrencilerinin  istihdamına katkı sağlamak amacıyla "Y" kuşağına gerekli yetkinlikleri kazandırmayı ve öğrencilerin kendilerini sosyal medya üzerinden etkin bir şekilde ifade edebilmelerine destek olmayı hedeflemiştir. Projede, Universum Global (İsveç), Novancia Business School (Fransa), Türk Kültür Vakfı – AFS ve Abdullah Gül Üniversitesi ortak olarak yer almıştır. Projedeki araştırma bulgularına göre, işverenlerin yeni mezunlarda en çok sorumluluk, güvenilirlik, iletişim, takım çalışması ve olumlu tavır  yetkinliklerini aradığı ve işe alım süreçlerinde sosyal medyayı öğrencilere göre daha etkin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulara göre hazırladığımız “Sanal Rehber” gençlerimizin yetkinliklerini geliştirmelerini destekleyerek, iş arama süreçlerinde kendilerini daha etkin ve doğru tanıtmalarına katkıda bulunacaktır.

   

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.