Stajınız İçin Faydalı 5 İpucu!

  staj1

  Her mesleğin kendince ipuçları olduğu gibi staj yapmanın da belli başlı ipuçları vardır. Uygulayacağınız oldukça basit adımlar başladığınız yolculuğun uzun soluklu olmasını sağlayabilir. Şimdi uygulanabilecek basit 5 adımı inceleyelim!


  1- Staj yapacağınız firmanın kurumsal kimliğini araştırarak anlamaya çalışın.

  Şirketin kültürü hakkında henüz o birimin parçası değilken bilgi sahibi olmanız size adaptasyon sürecinizde fayda sağlar. Karşınıza çıkabilecek olası durumlara nasıl tepki verebileceğinize dair de şirket kültürüyle
  paralel kararlar verebilirsiniz. 

  2- Kılık kıyafetinize, saçlarınıza özen gösterin ve iş yerinize dinamik gidin.

  Artık kariyer hayatınıza atılmak üzeresiniz ve kendinize çeki düzen vermek zorundasınız. Bir yetişkin olarak çalışma adabına uygun ve diğer mesai arkadaşlarınıza saygılı bir çizgide ilerlemeniz gerekir.

  3- Karşınızdaki size izin vermedikçe hitabınıza dikkat edin.

   Karşınızdaki izin verse bile bizce iş ortamında mesafenizi korumanız insanların size olan tavrını da olumlu şekilde etkiler. Saygının kazanılan bir şey olduğunu düşünürsek samimi havayı iş dışında da yaratabilirsiniz.

  4- Çalıştığınız yeri kesinlikle benimseyin.

  Hem işte şikayet eden kişi hiçbir zaman hoş karşılanmaz hem de durumlar kendiniz için çok daha zor olur.
  Yaptığınız işleri sürekli bir külfet gibi görmek size hiçbir fayda sağlamaz, üstelik negatif enerjiler yaymaktan öteye de gidemezsiniz. 

  5- Çalışma saatlerinde sosyal medyada zaman geçirmeyin, önemli olmadığı
  sürece mesajlaşmayın.

  Mümkünse gerekmedikçe telefonla uğraşmayın. Müdürlerinizden birinin sizi boşa vakit geçirirken görmesi yeni başlayan staj kariyerinizi iyi etkilemez. İşiniz bittiğinde sosyal medya hesaplarınızın başında uyuyabilirsiniz ama işteyken buna biraz ara verin.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Youthall şirketler ile gençleri bir araya getiren profesyonel ağ ve yeni nesil dijital işveren markası platformudur. Kariyerin için ilk adımı atmak istiyorsan, sen de hemen Youthall' a üye ol!

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.