STEM Öğretmeni Olmak

  download

  STEM öğretmenlerinden Semra Hardal'ın STEM ile tanışma yolculuğunu, ve kendisinin gözünden STEM'i okuyacağımız güzel bir yazı derledik. Keyifli okumalar...  

  STEM, disiplinler arası yeni bir öğretim sistemidir. STEM öğretmeni ise, öğrenciye düşünme odaklı çalışmalar yürütmesinde yardımcı olur. Bir yandan öğrencinin motivasyonunu arttırırken, bir yandan da yeteneklerini öne çıkarmasını sağlar. Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerini bir araya getirerek, öğrencilerin farklı düşünebilme kābiliyetini arttıran STEM öğretmeni, onlara hem günlük yaşamda, hem de meslek hayatlarında daha başarılı olmalarını sağlayacak pratik yöntemler öğretir ve bu yönde bir bakış açısı aşılar.
   


  STEMLE TANIŞMA YOLCULUĞUM

  STEM ile 2016 yılında Uğur Okulları aracılığıyla tanıştım. Başlangıçta bu kavramla ilgili hiç bilgim yoktu. Bu yüzden de işe başlarken, korku ve heyecanı bir arada yaşadım. Daha sonra çevrimiçi eğitimler alarak bilgi sahibi olmaya başladım. Yanı sıra konuyla ilgili yayınlanmış videoları izledim. inteach.org portalı sayesinde, STEM'le ilgilenen kişilerin yazılarını okuma ve bu yolda fikir sahibi olma imkanına sahip oldum.

  Almış olduğum eğitim sayesinde, STEM'e bakış açım gelişti ve BTHP yazma becerim oluştu. Bu oluşan bilgiler sayesinde, dönem içinde geliştirilen projeleri yürütmek kolaylaştı ve bakış açımın gelişmesine sebep oldu. Öğrencilerim ve benim açımdan son derece keyifli olan STEM dersleri, eğitim-öğretim dönemi boyunca devam edecek. Çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz keşif ve somutlaştırma gibi durumlar, öğrenciler ve bizler açısından son derece inanılmaz bir duygu olarak devam etmekte.


  Semra Hardal

  Matematik Öğretmeni

  Özlüce Uğur Kampüsü

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BAUSTEM merkezi öğretmen eğitimi uzerine uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezidir. STEM bütünleşik öğretmenlik bilgi ve becerileri projesine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez bünyesindeki programlar ile STEM öğretmenleri yetiştirilmekte ve öğrencilerin çağa uygun becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.