Erciyes Üniversitesi'ndeki Paydaşlarımızın Gözünden STEM' de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

  Toplumsal cinsiyet eşitliğinin gün geçtikçe daha da önemli bir konu haline geldiği ve kadın mühendis tabusunun yıkıldığı bu yıllarda kampüste neler olduğuna göz atmak ister misiniz ? Erciyes Üniversitesi'nden paydaşlarımızın yaptıkları çalışmalar, potansiyelimizi ortaya çıkarmak için sponsorluğa değil, iyi bir mentore ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Her ne kadar hala işe alımlarda kadın olmanın dezavantajını yaşıyor olsak da iyi bir mentor ve bilinçli mentiler ile kampüs ve iş yaşamındaki tüm eşit olmayan olguları yıkabiliriz.

  Öğrencilerin nelere ihtiyaç duyduğunu ve farkındalık yaratmak için asıl onların neler düşündüğünü merak ettik. Erciyes üniversitesindeki öğrencilerin  katıldığı anket ile Erciyes Üniversitesi'ndeki paydaşlarımız STEM'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hakkındaki çıkarımlarını yazdılar. Keyifli okumalar!

  Kurumunuzla Milyon Kadına Mentor Programına Nasıl Destek Verebilirsiniz?

  Milyon Kadına Mentor Programı'na kurum olarak katkı vermek istiyorsanız bu yol gösterici yazımızı kaçırmayın! Kurumsal olarak neler yapabilirsiniz? Programdaki katkınız nasıl olmalı? Bütün cevaplar yazının devamında...

  Milyon Kadına Mentor Programı Nedir ve Nasıl Katılabilirim?

  Milyon Kadına Mentor Programı'nın üç hedefinden biri 10 sene içinde 1 milyon mentorluk bağlantısını sağlamak. Daha fazla bilgi için tık tık! Seni bekliyoruz.

  STEM Serüveninde Bir Çekirge!

  Fen Bilimleri öğretmeni olan Nevra Sert Zoral, STEM ile tanışma hikayesini bizlere aktarıyor. Yaptığı işlemler, karşılaştığı olaylar ve birkaç ipucu... Siz de STEM içine bir giriş yapmayı düşünüyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız!

  Eski Dünyanın Sonu, Yeni Dünyanın Başlangıcı

  Giresun Uğur Anadolu Lisesi'nde Biyoloji Öğretmeni olan Şeyma Erdem'in STEM Öğretmeni olma yolculuğunu okuyoruz...

  Çevrimiçi STEM Dersleri

  Çevrimiçi STEM dersleri nasıl gerçekleşir? Başvurular nasıl yapılır? Peki öğretmenlerin yorumları neler? Bu soruların cevaplarının hepsi yazımızda. Keyifli okumalar!

  STEM Eğitiminde Çevre Uygulamaları: Bir İleri Seviye STEM Dersi

  STEM eğitiminde yeni neler oluyor? Çevre ile STEM arasındaki ilişki nedir? Bu yazımızda sizlere STEM eğitimlerinin yeni ve ileri yüzünü tanıttık. Keyifli okumalar! 

  Öykü Öztürk'ün BAUSTEM Anıları

  Öykü Öztürk'ün BAUSTEM anıları için yazımıza tıklayın!

  inTeach Portalı Nedir?

  STEM: Bütünleşik Öğretmenlik Bilgi ve Becerileri Projesi'nin resmi internet sayfası inTeach nedir? Ayrıntılar yazıda...

  Mühendislik Bilen, Teknoloji ile Hayatı İç İçe Yaşayan Bireyler

   Matematik öğretmeni olan Yılmaz Özkaya, STEM kazanımlarını ve bu alanda öğrencileri ile yaptığı projeleri bizlere anlatıyor. Mutlaka göz atın!

  Bilim Yolunun STEM Ayrımına Yolu Düşen Aysu Öğretmen

  Aysu öğretmen sizler için STEM ile yollarının kesişmesiyle beraber başlayan yolculuğunu anlatıyor. Keyifli okumalar !

  Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl Kampüsünde STEM

  Bahçeşehir Koleji Ankara 50. Yıl Kampüsü STEM çalışmaları hakkında bilgi edinebileceğiniz yazımız sizinle. Keyifli okumalar! 

  STEM Akışı

  "STEM Lider Öğretmen Serim DURMAZTÜRK tarafından yazılan ve STEM'i anlatan bu güzel yazıya hepinizi bekleriz! Keyifli Okumalar!"

  Özgün Fikirler

  Öğretim modelinden daha fazlası olan STEM hakkındaki yazımız yayımda. Keyifli okumalar!

  Üreten Neslin Öğretmeni Olabilmek: STEM ile Yolculuk

  STEM öğretmen ve öğrencinin hayatını nasıl ve ne kadar değiştirebilir sorularına cevabını STEM öğretmeni Çağan Fındıkkıran geçirdiği süreci anlatarak cevaplıyor. Keyifli okumalar!

  LabStar

  LabStarın ne olduğunu, ve yeni gelen özelliklerini kurucu ortaklarından Kağan İNAN tarafından dinledik. keyifli okumalar!! 

  21. Yüzyıl Eğitim Anlayışı: STEM

  STEM nedir, ve okula entegre edilirken ne tarz bir süreçten geçiliyor diye merak ediyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız! Kimya öğretmeni Sevcan Şahin Dalmış bu süreçteki kendi yolculuğunu bizlerle paylaştı. Keyifli okumalar!

  Günlük Hayata Çözümler

  STEM ile tanıştıktan sonra günlük hayatta sunduğu çözümlere değiniyoruz, keyifli okumalar!

  Siz Yenisiniz Galiba!

   Barkın Güdü'nün bizlere STEM Lider Öğretmen Mesleki Gelişim programını anlattığı bu yazıyı sizlerle paylaşıyoruz. Eğer merak ediyorsanız, şimdiden keyifli okumalar!

  Genç STEM Çalışmaları

  Lisans ve lisansüstü öğrencilerin mesleki ve akademik gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan Genç STEM programının bu yılki etkinliğini gelin daha yakından inceleyelim! 

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.