Ücretsiz Eğitim Platformları: Duolingo

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Duolingo

  Duolingo ile hem eğlenip hem dilimi geliştirmek istiyorum diyorsanız sizi yazımızdaki detaylara alalım!

  Duolingo Nedir? 

  Duolingo herkesin dil öğrenebileceği ve kolaylıkla kullanabileceği bir dil öğrenme platformudur. Ücretsiz dersleri ile bir ders kitabından çok oyun gibi eğlenceli bir hava yaratıyor. Eğlenirken öğrenmenin daha kolay olduğu bu platformda çeşitli diller yer alıyor. Ayrıca Duolingo içinde gizli ücretlerin, Premium fiyatların bulunmadığı gerçekten ücretsiz bir eğitim platformu.

  Duolingo'nun misyonlarından birine bakarsak;

  'Duolingo'yu hem dünyanın en zengin adamı, hem Hollywood yıldızları, hem de gelişmekte olan ülkelerdeki devlet okulu öğrencileri kullanıyor. Daha fazla paranın daha iyi eğitim satın alamayacağı zaman gerçek eşitliğin yaşanacağına inanıyoruz.'

  Oldukça iddialı bir yaklaşımın benimsendiğini anlayabiliriz. 

  Websitesini kullanmak isteyenler siteye girdiklerinde tam 23 dile çevrilmiş, başarılı ve oldukça eğlenceli bir platformla karşılaşacaklar.

  Ayrıca Apple tarafından yılın iPhone Uygulaması olmuş bu dil öğrenme platformu, Google tarafından Google Play Store'da En İyilerin En İyisi (Best of the Best) seçilmiştir.

  Sık Sorulan Sorular

  Duolingo da Hangi Eğitimler Sunulmaktadır? 

  Duolingo Türkçe konuşanlar için İngilizce, Almanca, Rusça dillerini uygulamasına katmıştır. Bunun yanı sıra Fransızca dilini de ekleme çalışması da %78 tamamlanmıştır.

  • Eğer başka bir dil konuşuyorsanız ona uygun hazırlanmış dil eğitimlerini de bulabilirsiniz. 

  Eğitimler Hangi Dilde Veriliyor? 

  Eğitimler ana dili farklılığına göre sunulmuştur. Web sitesinden size uygun dili seçip eğitiminize başlayabilirsiniz. 

  Kimler Eğitim Alabilir? 

  Belirli bir ön şart ya da yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Dil öğrenmek isteyen herkes bu platformu kullanabilir. 

  Eğitimler Ücretli Mi? 

  Eğitimler tamamen ücretsizdir. 

  Sertifika Veriliyor Mu? 

  Evet, Duolingo English Test adlı sınava girip, başarılı olduğunuz takdirde sertifikanızı alabilirsiniz. CV'nize ya da LinkedIn profilinize ekleyebilir, TOEFL veya IELTS puanıyla karşılaştırabilirsiniz. Duolingo, binlerce üniversite ve lise dahil olmak üzere dünya çapındaki Duolingo English Test'i kabul eden birçok kuruluşla işbirliği yapmaktadır. Bu sertifikayı almak maalesef ücretsiz değildir, ücretler hakkında web sitesinden bilgi alabilirsiniz. 

  https://www.duolingo.com/

  Kurs Süreleri Ne Kadar? 

  Bu tamamen sizin kullanma isteğinize bağlıdır. Günde 10 dakikanızı ayırarak istediğiniz dili öğrenmeye başlayabilirsiniz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.