Ücretsiz Eğitim Platformları: Udacity

  Ücretsiz Eğitim Platformları: Udacity Udacity

  Yazılım geliştirme alanında bünyesinde birçok eğitim barındıran Udacity ile uzun soluklu bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz!

  UDACITY NEDİR?

  Udacity, Stanford eğitmenleri Sebastian Thrun ve Peter Norvig'in "Yapay Zekaya Giriş" kursunu herkese ücretsiz, çevrimiçi olarak sunmaya karar vermeleriyle çevrimiçi öğrenmede bir deney olarak başlamıştır. Daha sonrasında ise şuan geldiği insanların kariyerlerinde boşlukları doldurabilme ve öğrenme hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için konu bazlı ve sistematik bir yaklaşımı olan uzun soluklu bir uzaktan eğitim programı olmuştur. Yazılım geliştirme alanında, bünyesinde birçok eğitim barındıran Udacity ile uzun soluklu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Udacity kayıt olup eğitim almak isteyen herkese online öğrenme deneyimi sunar.

  Peki hangi alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz?

  Yapay zeka, otonom sistemler, işletme, bulut bilişim, siber güvenlik, veri bilimi, ürün yönetimi, programlama ve geliştirme gibi daha birçok alanda kariyerinize yön verecek alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

  Seçeceğiniz alanda ya da eğitimde belirli seviyeler bulunur; başlangıç, orta ve ileri. Bu yüzden yeni öğrenmek istediğiniz bir programlama diline en baştan başlayabilir, bilginizin olduğu bir programlama dilini daha da geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

  Nanodegree programı nedir?

  Proje ve becerilere dayalı bir eğitim sertifika programıdır. Kaydolursunuz, bir takım beceriler öğrenirsiniz, bu becerilerdeki ustalığınızı gösteren belirli sayıda projeyi başarıyla tamamlarsınız ve bu becerilerdeki ustalığınızı onaylayan bir sertifika alırsınız. Peki bu programı diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

  • Google, Facebook, AT&T, Salesforce, GitHub ve daha fazlası gibi sektör liderleriyle birlikte oluşturulmuştur ve onlar tarafından değer verilmektedir.
  • Self-Driving Cars, Flying Cars ve Robotik gibi en son gelişen teknolojilerde programlar sunar.
  • Yalnızca Udacity'de, hevesli Makine Öğrenimi Mühendisleri, doğrudan Google'ın Derin Öğrenme uzmanlarından öğrenebilir.

  SIK SORULAN SORULAR 

  1) Udacity de Hangi Eğitimler Sunulmaktadır?

  Android, Yapay zeka, AWS, İş stratejisi, C++, Veri analizi, Derin öğrenme, Excel, Oyun geliştirme, GitHub, HTML, Makine öğrenmesi, Kotlin, Java ve daha birçok eğitim sunulmaktadır.

  2) Eğitimler Hangi Dilde Veriliyor?

  Eğitim dilleri İngilizcedir.

  3) Kimler Eğitim Alabilir?

  Belirli bir ön şart ya da yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Öğrenmeye hevesli her öğrenci bu uzun yolculuğa çıkabilir.

  4) Eğitimler Ücretli mi?

  İçerisinde hem ücretsiz hem ücretli kullanabileceğiniz eğitimler bulunmaktadır. Nanodegree programlarından da burslu yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

  5) Sertifika veriliyor mu?

  Udacity sertifikası kazanmak için tek yapmanız gereken, gerekli özellikleri geçen tamamlanmış projeleri göndermektir. Bir projeyi tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz becerilere zaten sahipseniz, onu hemen gönderebilir ve program portföyünüzdeki bir sonraki projeye geçebilirsiniz.

  6) Kurs Süreleri Ne Kadar?

  Kurs sürelerine linkten ulaşabilirsiniz. Her kursun süresi farklılık göstermektedir.

  Buradan kursları detaylı inceleyebilirsiniz.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.