Ücretsiz Eğitim Platformları: Wtech Akademi (Teknolojide Kadın Derneği)

  Screen-Shot-2021-09-13-at-14.29.5_20210913-113030_1

  Milyon Kadına Mentor programı paydaşlarından Teknolojide Kadın Derneği'nin Wtech Akademi Platformu'yla tanışın! Wtech Akademi Platformu, yetenekler ve kurumların bir araya gelebilmeleri için gerekli köprüyü kuruyor. Teknolojide fark yaratmak için doğru yerdesin!

  Teknolojide Kadın Derneği özellikle STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) alanında eğitim almış gençlerin dönüştürücü teknolojiler yani yapay zeka, makine öğrenmesi, bulut teknolojileri, 5G, büyük veri, nesnelerin interneti ve blockchain gibi alanlarda, temel teknoloji uzmanlıklarındaki eğitimlerle buluşturmaktadır. Temel teknoloji alanlarında gelişmeleri, meslek sahibi olmaları, aynı zamanda siber güvenlik gibi gelecekte akıllı şehirlerin siber yönetimlerinde olabilmeleri için gerekli konuları derinlemesine işlemektedir. Burada odak noktaları, Dünya Ekonomik Forumu'nun 2020 yılında yapmış olduğu toplantıda açıkladığı 1 milyar insanın reskill/upskill yani mevcut yeteneklerini geliştirmek ya da yeni yetenekler kazanmak zorunda olmasıdır.

  Bu anlamda hedefleri, Türkiye'nin, dünyanın dev liderlerinden birisi haline gelebilmesi için kendi insanının bu anlamdaki gücünü ve yeteneklerini ön plana çıkaracak kamusal hedefleri desteklemektir. Bu bağlamda Wtech Akademi ve Genç Dönüşüm Akademisi olmak üzere ücretsiz eğitimlerin sunulduğu Teknolojide Kadın Derneği'nin platformları bulunmaktadır.

  Teknolojide Kadın Derneği'nin, Wtech Platform'da 5000'den fazla üyesi bulunmaktadır. Derneğin amaçları doğrultusunda yürüttülen eğitim projeleri kapsamında hem Wtech Akademi hem de Genç Dönüşüm Akademisi içerisinde 800'e yakın genç, Teknolojide Kadın Derneği eğitimleri ile dönüştüren teknoloji alanlarında uzmanlık kazanmıştır. Özellikle TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) ile iş birliği doğrultusunda yaratılan Genç Dönüşüm Akademisi'nin 2. fazında, haziran ayında mezun olacak 450 küsür öğrenci, 13 ana başlıkta eğitimlerine devam etmektedirler. Burada, teknik eğitimler:i RPA (Robotik Süreç Otomasyonu), Veri Bilimi, .Net, İş Analizi, Test Mühendisliği, SQL Veritabanı Uzmanı, Mobil geliştirici, Siber Güvenlik, E-Ticaret, Teknoloji Hukuku, Pazarlama, Duygusal Zeka, Python uzmanlık alanları altında verilmektedir. Aynı zamanda, girişimcilik, CV hazırlama gibi soft skill eğitimlerle de öğrencilerin yumuşak yetenekleri desteklenmektedir. Öğrenciler eğitimlerini tamamen ücretsiz, interaktif bir şekilde uzman kadrolar tarafından almaktadırlar. 

  Bugüne kadar yaklaşık 800 genç 3, 4 ve 6 aylık programlarda sertifikalarını alarak ciddi uzmanlıklar elde ettiler. Bu gençlerin eğitim aldıkları alanlarda yani kurumların ihtiyacı olan uzman insan kaynağında, yetkinleri doğrultusunda hızlı bir şekilde işe yerleştirilmeleri yapılmaktadır. Şu anda, aktif olarak devam eden eğitimlere dahil 434 öğrenci bulunmaktadır.

  Hangi dersler sunulur? Hangi eğitimler var?

  Teknik eğitimler kapsamında başlayan eğitimlere ayrıca iş hayatında işinize yarayacak soft skill eğitimlerle birlikte dijital yetenekleri kazanmanız adına birçok ders ve eğitim bulunuyor. 

  Wtech Akademi Ücretsiz Online Eğitimleri:

  1. SQL Veri Tabanı Uzmanı

  2. İş Analizi
  3. Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı
  4. Uygulamalı Scrum Eğitimi
  5. Temel Makine Öğrenmesi
  6. Gamification Expert (Oyunlaştırma Uzmanı) Eğitimi
  7. CyberOps Associate
  8. Yazılımcılar için Testte Mükemmellik
  9. Siber Güvenlikte Mavi Takım Uzmanı
  10.ITIL Farkındalık ve BT Servis Yönetimi
  11. iOS Mobil Yazılım Uzmanı – (iOS Front-End Developer)
  12.Etkili Android Geliştiricisi

  Detaylar için: https://www.wtechplatform.com/tr/egitimler

  Eğitimler Hangi dilde veriliyor?

  Eğitimler Türkçe olarak verilmektedir. 

  Ücretli mi?

  Wtech Akademi eğitimleri tamamen ücretsizdir. 

  Kimler eğitim alabilir?

  Eğitimin hedef kitlesine ve kriterlerine uygun herkes faydalanabilir. 

  Sertifika verilir mi?

  Eğitim sonrasında ise dünya çapında geçerli sertifikaları verilmekte ve mentor desteği ile istihdama kazandırılmaları konusu ile süreç Teknolojide Kadın Derneği tarafından devam ettirilmektedir. Bu sertifikaları kolayca Linkedin profilinize ve CV'nize ekleyebilirsiniz. 

  Teknolojide Kadın Derneği Sosyal Medya Hesapları:

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.