Ücretsiz Eğitim Platformu: Cisco Networking Academy

  Ücretsiz Eğitim Platformu: Cisco Networking Academy

  Cisco Networking Akademi sadece kendinizi geliştirebileceğiniz bir kurs olarak size imkan sağlamıyor, geleceğiniz için bir adım atmanızı istiyor. Nasıl mı? Gelin birlikte göz atalım… 

  Öncelikle Cisco nedir sorusunu cevaplayabiliriz. Cisco Networking Academy yazılım, siber güvenlik, bilgi işlemleri, bilgi teknolojileri kurulum konusunda eğitim veren ücretsiz eğitim platformudur. Kurs içeriklerini seviyenize göre seçip filtreleme imkanını da sitede bulabilirsiniz. Böylelikle başlangıçtan ileri seviyeye kadar hem kendi ilerlemenizi görebilir hem de çeşitli alanlarda eğitimlerinizi alabilirsiniz.  

  Kurslara tıkladığınızda karşılaşacağınız ekran bu şekilde olacaktır. Seviye, dil ve içerik seçimini dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Türkçe seçeneği de mevcuttur.

  Kurs İçerikleri Neler?

  Kurs içerikleri tek bir ana başlıkta bilişim teknolojileri şeklinde ifade edebiliriz. Otuzdan fazla kurs seçeneğini bize sunuyor. Daha detaylı inceleyecek olursak. Siber güvenlikten başlayıp, bilişim teknolojilerinin temelleri, Pyhtona kadar uzanan bir yolculuk sürebilirsiniz. Bu süreçte kurslar için sunulan dokuz farklı dil seçeneğini dilediğinizce seçmeniz mümkün.

  Kurs detaylı inceleme için: https://www.netacad.com/courses/all-courses 

  Kurs devamlılığı ve süreleri neler?

  Kurslar ortalama 20 ila 80 saat arasında seviyesine, içeriğine göre değişmektedir. Bunun için seçtiğiniz kursa tıklayıp gerekliliklerini daha detaylı inceleyebilirsiniz. Devamlılık konusu ise daha özgür bırakılmış. Kursu bir eğitmen eşliğinde, çevrimiçi kendi hızınızda kursu tamamlayabilirsiniz. Ders saatleri uzun olduğu için bu konuda öğreniciye esneklik sağlanmış. 

  Kurs örneğini inceleyebilirsiniz: https://www.netacad.com/courses/os-it/get-connected 

  Sertifika seçenekleri neler? Sertifika için yapılması gerekenler nelerdir?

  Bu kısımda elbette ilk yapılması gereken şey kursu başarıyla tamamlamak aslında. Öncelikle bir kursu bitirdiniz yapmanız gereken ilk şey dijital rozet kazanmak olabilir. Bunun için öğrendiklerinizi doğrulamanız gerekiyor. Kısacası bildiklerinizi test ettiğinizde ve başarılı olduğunuzda tamamen ücretsiz dijital rozetinizi kazanabilirsiniz. Sertifika ise aynı yoldan geçmektedir ve en önemlisi dünyanın birçok yerinde geçerli olan bir sertifika elde ediyor olmak. Her kur için size başarı sertifikası veriliyor.  

  Kurs bitti, sertifikamı aldım. Peki ya sonra?

  Akademide kursları bizzat kendiniz seçebileceğiniz gibi Cisco'nun önerdiği yoldan da devam edebilirisiniz. Bu süreç bittiğinde sertifkanızı ve dijital rozetinizi aldıktan sonra önünüze birkaç yol çıkıyor. Bunlardan ilki Cisco ile devam etmek. Çünkü Cisco' nun sunduğu en değerli şeylerden biri de iş olanakları. Katılacağınız Yetenek Köprüsü programı sayesinde sizin eğitiminize en uygun şekilde iş eşleştirmesi imkanı sunan Cisco bununla da sınırlı kalmıyor. Şöyle ki size sadece bir tek program sunmuyor ve hayalleriniz doğrultusunda ilerlemeniz için elinizden tutuyor. İstihdam olanakları oldukça gelişmiş konumda. Bir eğitimden çok daha fazlası.

  https://www.netacad.com/careers/employment-opportunities 

  Detaylı bilgi ve kayıt için ziyaret edebilirsiniz:

  https://www.netacad.com/ 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.