WIB Klüpleri İçin Etkinlik Düzenleme Rehberi

  b2ap3_large_WhatsApp-Image-2021-04-07-at-14.22.1_20210420-115408_1

   Göz bebeğimiz WIB Kulüplerimiz yıl boyunca aktif kalsın, güzel etkinlikleriyle üyelerine ve okul arkadaşlarına ilham olsun istiyoruz. Bu ortak amacımızı gerçekleştirmek için ise, yapacağınız etkinlikleri planlamak için size yardımcı olacağız!

  Adım 1: Nasıl bir etkinlik? 

  Kulüpçe nasıl bir etkinlik yapmak istediğinize karar verin. Bu aşamada konuşmacı olarak kimi çağırmak istediğinizi, ne tür bir etkinlik (workshop, konferans, panel vb.) yapmayı planladığınızı belirlemeniz faydalı olacaktır. Aklınızda kesin bir isim yoksa da, hangi sektörden bir ismi konuk etmeyi istediğinizi düşünebilirsiniz.

  Adım 2: Nerede, ne zaman, kiminle? 

  Etkinliğinizin ana hatlarının erkenden oluşması oldukça önemli. Etkinliğinizin yaklaşık tarihini ve tahmini katılımcı sayısını belirlemeniz sonraki aşamalarda işinize yarayacak. Bu aşamada yerin ve tarihin belirlenmesi için okulunuzla görüşmeniz gerekebilir. Seçilen tarihin yakın bir tarih olmaması ve okulun konuğa ulaşım konusunda destek olup olmayacağını öğrenmek de dikkat edilmesi gereken diğer konular.

  Adım 3: Konuşmacı Talep Formu 

  WIB Kulüpleri Komitesi olarak kulüpleri konuşmacılarla buluşturma aşamasının ilk adımı olarak hazırladığımız Konuşmacı Talep Formu'nu doldurup Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atmanızı istiyoruz. Bu formda etkinliğiniz hakkındaki detayları öğrenip, davet etmek istediğiniz isme daha net bir ricayla gidiyoruz. Etkinliğiniz için belirlediğiniz tarihten minimum iki ay önce bu formu komitemize iletmenizi istiyoruz ki, çok yoğun olan konuklarımıza ulaşmak ve detayları kesinleştirmek için vaktimiz olsun.

  Adım 4: Detay Kesinleştirme Süreci 

  Bu aşamada komitemiz, konuk etmek istediğiniz isimle görüşerek tarih, ulaşım gibi detayların hem konuğumuz hem de kulüp için uygun bir noktada belirlenmesi için mailleşmelerde bulunacak. Bu esnada okulunuzdan yasal izinleri almanız, etkinliğin yapılacağı salonu kesin olarak ayırtmanız gerekebilir.

  Adım 5: Konuşmacı ve WIB buluşması 

  Her detay karşılıklı olarak belirlendikten ve etkinlik kesinleştikten sonra, komitemiz, gerekli iletişim bilgilerini hem konuşmacıya hem de WIB kulübüne sağlayarak aradan çekilecek. Etkinliğin hemen öncesinde ulaşım vb. konularda iletişime geçilmesi de yine kulübün sorumluluğunda olacak.

  Adım 6: Etkinlik Günü! 

  Aylardır heyecanla beklediğiniz harika an geldi! Bu ilham dolu etkinliğin tadını çıkarmayı, kulübünüzün sosyal medya hesaplarından bol bol paylaşım yapmayı ve etkinlik başlamadan önce katılımcılarınızı BinYaprak'la tanıştırmayı unutmayın.

  Adım 7: Etkinliğiniz bitti... Peki ya şimdi? 

  Konuğunuza ufak bir teşekkür kartı, mümkün değilse de güzel bir mail yazarak harika bir jest yapabilirsiniz. Bu güzel günü öteki WIB kulüpleriyle paylaşarak kız kardeşlerinize ilham verebilirsiniz. Haydi durmayın, bir sonraki muhteşem etkinliğinizi planlamaya başlayın!
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.