Yetki Ötesi Lider: CampusWIN Akademi Mezunlarımızdan Dr. İnci Aydemir ile Tanış!

  Yetki Ötesi Lider: CampusWIN Akademi Mezunlarımızdan Dr. İnci Aydemir ile Tanış!

  Üniversite yıllarını liderlik becerilerini fark yaratarak ve yetkinin ötesinde liderlik yaparak geçirmeye ne dersin? İnci'nin deneyimlerinin sana ilham olmasını diliyoruz! 

  İnci'yi bana anlat dersen, bu sözü sanırım sana da, bana da yeter:

  "Kız kardeşlik, önemli bir rehber, kutup yıldızıdır. Hepimiz Cumhuriyeti kuran alevlerin kıvılcımlarıyız. Birer alev topuna dönüşürken birbirimize inanmalı, görmek istediğimiz değişimin ta kendisi olmalıyız. Çevre dostu, adil bir dünya için hayallerimin peşinde fark yaratan adımları seninle birlikte atmak ve paylaşarak çoğalmak istiyorum." 

  İnci ile tanıştığımızda, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde lisans öğrencisiydi ve kök hücre araştırmaları üzerine çalışmak istiyordu. Tıp fakültesindeki ilk yılında, devam eden kök hücre araştırma projelerinde yer almak için 193 laboratuvara başvurdu ve reddedildi.

  Ancak hiç pes etmedi. 194. başvurusunun ardından Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kök hücre araştırmalarına kabul aldı. Daha sonra 2012 Fizyoloji Nobel Ödülü sahibi Shinya Yamanaka tarafından kurulan CIRA - Kyoto Üniversitesi Yaz Stajı Programına başvurdu ve dünya çapında binlerce başvuru arasından seçildi.

  Birçok prestijli ulusal ve uluslararası konferansta konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı ve bilimsel başarıları ve bağlılığından dolayı çok sayıda ödül aldı. Ayrıca Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Cold Spring Harbor Laboratuvarlarında okulunu ve ülkemizi temsil etti. İnci'nin gökkuşağının her rengine duyduğu aşk, hayatının her alanına yansıyor. Onu laboratuvarda bulamıyorsanız, muhtemelen yürüyüş yapıyor, Premier Lig izliyor veya bir gezgin gibi dünyayı keşfediyordur.

  İnci ile yollarımız 2017 yılında kesişti. İnci ile tanıştık, ondan bolca ilham aldık ve bu kıvılcım topu kız kardeşimizi CampusWIN Academy programına davet ettik. Hemen ilham veren hikayesini TurkishWIN konuşmasıyla Kariyer Zirvemizde paylaştı."Kulaklarını tıka ve hedefine odaklan" dedi hepimize!

  İnci, CampusWIN Academy'de yetki ötesi liderlik yolculuğunun hem hakkını verdi hem de kendini CampusWIN programının sunduğu eğitimler, mentorlar ve desteklerle geliştirdi.

  BinYaprak'ta yaşam bilimleri öğrencilerinden oluşan bir ekip kuran İnci, ekibiyle bloğumuzda deneyim ve ilham hikayeleri paylaştı, etkinlikler düzenleyerek daha büyük kitlelere ulaştı.

  İnci'nin Cold Spring Harbor araştırma bursuna fon bulma yolculuğuna biz de katıldık. Heyecanla onu yeni deneyimlere uğurladık.

  İnci, BinYaprak'ta deneyimlerini paylaşarak kız kardeşlerimize ışık tutmaya devam ediyor. Nasıl mı?

  ● Araştırma görevlisi olarak Cold Springs Harbour'a nasıl gittiğini ve deneyilerini anlattı - link (2018)

  ● Ön saflarda çalışan bir sağlık çalışanı olarak, Corona salgını sırasında kendimizi nasıl koruyacağımızı bizimle paylaştı. - link (2020)

  ● CampusWIN mentorluk deneyimini ve mentilere tavsiyelerini mentoruyla samimi bir sohbetle paylaştı- link (2021)

  İnci şimdi ne yapıyor dersen, 2023'ün başlarında Chicago'daki Feinberg Tıp Okulu'nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı.

  İnci, CampusWIN Academy programının hakkını veren, idealimizdeki yetki ötesi liderlerimizden. Bu yolculuk sana ilham verdiyse, evet, sen de CampusWIN Academy'e başvurarak bir İnci olabilirsin!

  CampusWIN Academy, TurkishWIN'in 2012 yılından bu yana yürüttüğü liderlik programı ve katılım 30 üniversiteli genç kadınla sınırlı.

  CampusWIN liderleri, toplumda ve çalışma hayatında fırsat eşitliği için üniversite kampüslerinde görmek istedikleri değişime liderlik eden genç kadınlar. CampusWIN kız kardeşlerimiz bu hedef için haftada beş saat fikirleri ve program katkılarıyla ekibimizle birlikte çalışır ve yetki ötesi liderlik yetilerini geliştirmek için programın mentorluk, koçluk destekleri ve eğitimlerinden faydalanır. CampusWIN Academy programı iki akademik yılda tamamlanır ve mezunlar CampusWIN mezun ağına katılıp fark yaratmaya devam eder. Toplululuğumuz üniversite 1-2-3. Sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Mart ayında başvuruları açılan CampusWIN Academy programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve program websitemizi keşfetmek için buraya tıkla!

  Yetki ötesi liderlik ve kız kardeşliğin gücü hep seninle olsun. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Biz TurkishWIN liderlik programı CampusWIN Academy'de senin için yazılar yazan kız kardeşleriniz. İşte fırsat eşitliğini sağlamak için yetkinin ötesinde liderlik edip, fark yaratmak ve kendimizi geliştirmek için birlikteyiz. Her Mart ayında aramıza yeni kız kardeşlerimiz katılıyor. Bekleriz🙂

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.