Yapay Zekâ Alanındaki Son Gelişmeleri Takip Edebileceğiniz Web Siteleri

  Yapay Zekâ Alanındaki Son Gelişmeleri Takip Edebileceğiniz Web Siteleri

  Yapay zekâ ve makine öğrenmesi artık hayatımızın bir parçası oldu. Gelişmeleri takip etmek ve güncel bilgilerden haberdar olmak, zamana ayak uydurabilmek için zorunlu hale geldi. Yapay zekâ alanında son gelişmeleri takip edebileceğiniz web sitelerini sizler için derledim, okumaya devam edin!


  1) Google AI

  Google AI, Google'ın yapay zekâ ve makine öğrenimi alanında yaptığı son teknoloji çalışmalarla ilgili hikayeleri ve güncellemeleri paylaştığı blog. Tüm yeni gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

  https://www.blog.google/technology/ai/

  2) ScienceDaily

  Yapay zekâya sahip fütüristik robotlar, insan zekâsının bilgisayar modelleri ve yapay zekâ hakkında daha fazla güncel yazıya erişebilirsiniz.

  https://www.sciencedaily.com/news/computers_math/artificial_intelligence/

  3) MIT News

  MIT News, öğrencilerin, fakültenin, personelin ve daha büyük MIT topluluğunun haberlerini ve başarılarını medyaya aktarıyor. Yapay Zekâ özelinde çok farklı araştırmalara ulaşabileceğiniz sitenin linkini aşağıya bırakıyorum.

  https://news.mit.edu/topic/artificial-intelligence2

  4) IBM Developer

  IBM Developer; tek bir yerde açık kaynak, kod kalıpları, öğreticiler, buluşmalar, zorluklar, rehberlik ve küresel bir kodlama topluluğu sunuyor. 100'den fazla açık kaynak projesi, bir bilgi kaynakları kütüphanesi, yardıma hazır geliştirici savunucuları ve küresel geliştiriciler topluluğu olan IBM'i takip ederek yapay zekâ alanında birçok güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

  https://developer.ibm.com/patterns/category/artificial-intelligence/


  5) Intel Yapay Zekâ Blogu

  Intel'in bulut bilişim, veri merkezi, nesnelerin interneti ve bilgisayar çözümlerindeki yeniliği, içinde yaşadığımız akıllı ve bağlantılı dijital dünyaya güç veriyor. Yapay zekâ endüstrisindeki en son güncellemeleri keşfetmek için Intel Yapay Zekâ Blogunu okuyabilirsiniz.

  https://www.intel.com/content/www/us/en/artificial-intelligence/blog.html

  6) DeepMind

  DeepMind, yapay zekâ araştırmalarında dünya lideridir. Yapay zekânın sınırlarını zorlayan, bilimsel sonuçlar oluşturan, herhangi bir karmaşık sorun karşısında ne yapılacağının öğretilmesine gerek kalmadan çözmeyi öğrenebilecek programlar geliştiren yazılara ulaşmak için blogu ziyaret edebilirsiniz.

  https://deepmind.com/blog

  7) Marketing Artificial Intelligence Institute

  Pazarlamacılar tarafından oluşturulan; yapay zekâ, makine öğrenimi, bilgi işlem ve ilgili yapay zekâ teknolojileri hakkında en son bilgileri öğrenebileceğiniz bir platformdur. Aynı zamanda pazarlamayı dönüştürmek için yapay zekâ, makine öğrenimi, derin öğrenme ve bilimsel hesaplamanın mevcut ve gelecekteki potansiyelini araştıran bir içerik merkezidir. Blog içerisinde en güncel yapay zekâ konferansları ve etkinliklerinin listelerine de ulaşabilirsiniz.

  https://www.marketingaiinstitute.com/blog

  8) Joint Artificial Intelligence Center | Artificial Intelligence in Defense

  Ortak Yapay Zekâ Merkezi (JAIC), Savunma Bakanlığı (DoD) için bir yapay zekâ saha çalışması faaliyetidir. Altyapı sağlayarak, yol bulma yetenekleri geliştirerek ve Savunma Bakanlığı kullanıcılarına kullanım durumlarını takip etmeleri için teknik uzmanlık sunarak yapay zekâ yeteneklerinin geniş kapsamlı etkinleştirilmesine odaklanmıştır. En son haberler ve güncellemeler için blogu ziyaret edebilirsiniz.

  https://www.ai.mil/blog.html

  9)AI Summer

  Yapay zekâ hakkında güncel bilgilerin yanında aynı zamanda yapay zekâ öğrenmek istiyorsanız bu web sitesini mutlaka incelemelisiniz. Yapay zekâ öğrenmenize yardımcı olacak ve size yol gösterecek siteye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  https://theaisummer.com/

  10) AI Time Journal

  AI Time Journal'ın misyonu, yapay zekâ ve yapay zekânın hakim olduğu bir dünyada ortaya çıkan fırsatlar ve meydana gelen değişiklikler hakkında bilgi vermektir. AI Time Journal'a aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  https://www.aitimejournal.com/

  11) AI Weekly

  AI Weekly, yapay zekâ ve makine öğrenimi ile ilgili en iyi haber ve kaynakların haftalık bir koleksiyonudur. Güncel bilgileri öğrenmek için Artificial Intelligence Weekly sayfasını takip edebilirsiniz.

  https://aiweekly.co/

  Bu siteleri güncel olarak takip etmek yapay zekâdaki son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için oldukça faydalı olacaktır. 


  Bu yazı CampusWIN yazarlarından Büşra Girgin tarafından yazılmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.