Yaşam Bilimlerinde Ve Sağlıkta Yapay Zeka

  Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Öznur Taştan ile STEAMWIN canlı yayınında buluştuk.


  Yrd. Doç. Dr. Öznur Taştan, 2017 Aralık'tan bu yana Sabancı Üniversitesi Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesidir. Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği ile Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik programları ile afiliyedir. 2004 yılında, Sabancı Üniversitesi Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik bölümünden mezun olan Öznur Taştan, doktorasını Carnegie Mellon Üniversitesi'nde bilgisayar bilimi üzerine tamamlamış, ve sonrasında Microsoft Research Araştırma Labaratuvarları'nda, doktora-sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yıllarında, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesi kadrosunda yer almıştır. Dr. Taştan, 2012'de L'Oreal-UNESCO Genç Bilim Kadını ödülüne, 2014 yılında ise Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı Ödülüne layık görülmüştür. Dr. Taştan'ın araştırma konuları işlemsel biyoloji, biyoenformatik ve makine öğrenmesi alanlarını kapsamaktadır. Güncel araştırma konuları arasında kompleks hastalıklara dair -omik veri kümelerinin entegrasyonu ve işlenmesi ile hastalıklara dair tahmin ve bilgi çıkarımı yer almaktadır. Dr. Taştan'ın araştırma sonuçları, bir çok uluslararası bilimsel dergide ve konferansta yayınlanmıştır.

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.