Yetki Ötesi Lider: CampusWIN Akademi Mezunlarımızdan Buket Gençaydın ile Tanış!

  Yetki Ötesi Lider: CampusWIN Akademi Mezunlarımızdan Buket Gençaydın ile Tanış!

  Üniversite yıllarını liderlik becerilerini fark yaratarak ve yetkinin ötesinde liderlik yaparak geçirmeye ne dersin? Buket'in deneyimlerinin sana ilham olmasını diliyoruz!  

  Buket ile tanıştığımızda Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiydi ve siber güvenlik üzerine çalışmak istiyordu. Üniversitenin ilk yıllarında Kadir Has Üniversitesi Siber Güvenlik Araştırmaları Merkezi'nde bir araştırma projesine dahil oldu. Bu projenin ardından yazdıkları bildiri 7. Uluslararası Bilgisayar Mühendisliği Konferansı'nda sunuldu.

  1. sınıfın sonunda başvurduğu Türkiye Girişimcilik Vakfı Challenger programına kabul aldı. Burada geçirdiği bir yılın ardından 138.612 kişi arasından seçilen 41 yeni Fellow'dan biri oldu. Katıldığı FellowUp'larda iş dünyasından ve ekosistemden değerli isimlerle networking yaparak kendi girişimcilik yolculuğunu çizme şansı yakaladı. 

  Doğuş Teknoloji, Siemens ve Procter&Gamble'da hem siber güvenlik hem de bilgi teknolojileri alanlarında çeşitli projelerde çalıştı. Kasım 2022'de Microsoft Türkiye'nin düzenlediği IMAGINE (I'M An enGINEer) programına kabul alan sayılı bilgisayar/yazılım mühendisliği öğrencilerinden biri oldu. Microsoft yöneticilerinden ve mühendislerinden aldığı eğitimlerle kendini geliştirdi ve ekip arkadaşlarıyla sürdürülebilirlik üzerine bir proje geliştirdi.

  Nisan 2023'te The Estée Lauder Companies tarafından düzenlenen ve güzellik endüstrisindeki erişilebilirlik sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olacak kapsayıcı teknoloji çözümleri tasarlamaya odaklanan Accessible Beauty Hackathon'da geliştirdikleri uygulama, binlerce katılımcı arasından birincilik ödülünü kazandı.

  Buket ile yollarımız 2020 yılının son günlerinde Ertuğrul Belen ile düzenlediğimiz Networking, Mentorluk ve Koçluk etkinliğinde kesişti. Ondan bolca ilham aldık ve bu kıvılcım topu kız kardeşimizi CampusWIN Academy programına davet ettik. CampusWIN Academy'de yetki ötesi liderlik yolculuğunun hem hakkını verdi hem de kendini CampusWIN programının sunduğu eğitimler, mentorlar ve desteklerle geliştirdi. 

  BinYaprak'ta siber güvenlikle ilgili ürettiği içerikler ve sektördeki başarılı kadınlarla yaptığı ilham röportajları binlerce insana ulaştı.

  • Lostar Bilgi Güvenliği Siber Güvenlik ekibinin ilk kadın lideri Jessy De Taranto ile samimi bir röportaj gerçekleştirdi. Jessy De Taranto
  • Siber güvenlikte kariyer imkanları ve bu alanda nasıl mesleki ilerlemeler olabileceğini anlattı. Siber Güvenlikte Kariyer Yolları
  • Liza Pinto Petilon ile ilham dolu bir siber güvenlikte kariyer röportajı paylaştı. Liza Pinto Petilon

  Programdaki ikinci yılında Milyon Kadına Mentor CampusWIN ekibinin liderliğini üstlendi. Ekibiyle birlikte genç kızların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketi olan Milyon Kadına Mentor'da menti buluşmaları düzenlediler, Linkedin/BinYaprak içerikleri ürettiler ve gerçekleştirdikleri ilham röportajları ile birçok genç kıza ilham oldular.

  Buket, CampusWIN Academy programının hakkını veren, idealimizdeki yetki ötesi liderlerimizden biri oldu. Bu yolculuk sana ilham verdiyse, evet, sen de CampusWIN Academy'e başvurarak bir Buket olabilirsin! 

  CampusWIN Academy, TurkishWIN'in 2012 yılından bu yana yürüttüğü liderlik programı ve katılım 30 üniversiteli genç kadınla sınırlı.

  CampusWIN liderleri, toplumda ve çalışma hayatında fırsat eşitliği için üniversite kampüslerinde görmek istedikleri değişime liderlik eden genç kadınlar. CampusWIN kız kardeşlerimiz bu hedef için haftada beş saat fikirleri ve program katkılarıyla ekibimizle birlikte çalışır ve yetki ötesi liderlik yetilerini geliştirmek için programın mentorluk, koçluk destekleri ve eğitimlerinden faydalanır. CampusWIN Academy programı iki akademik yılda tamamlanır ve mezunlar CampusWIN mezun ağına katılıp fark yaratmaya devam eder. Toplululuğumuz üniversite 1-2-3. Sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Mart ayında başvuruları açılan CampusWIN Academy programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve program websitemizi keşfetmek için buraya tıkla!

  Yetki ötesi liderlik ve kız kardeşliğin gücü hep seninle olsun. 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2024 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.