Corona Virüs, Pandemi ve Korunma Yolları

    Bu hafta Yaşam Bilimleri önderimiz ile İnci Kadribegic #koronavirüs #pandemi ve korunma yollarını canlı yayında konuşuyoruz!


    ---------------------------------------
    İnci Kadribegic Kimdir;
    İnci Kadribegic, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisidir. 1991 yılında Kosova’da doğdu. Tıp fakültesi birinci sınıf öğrencisi iken hücre konusunda çalışmak için tam 193 laboratuara başvuru yaparak reddedildi ve pes etmedi. Yaptığı 194. başvuru ile Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kök hücre çalışmalarına başladı. Akabinde MIT David Koch Cancer Institute de kök hücre çalışmalarına katıldı.

    2012 Nobel Fizyoloji ödüllü Dr. Shinya Yamakana’nın kurucusu olduğu (CIRA)-Kyoto Üniversitesi 2016 yaz stajı seçmelerine katılarak dünya çapında yapılan binlerce başvuru arasından ilk 16’ya kadı ve tam burslu kabul edilen ilk Türk tıp fakültesi öğrencisi oldu.

    Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede konuşmacı ve moderatör olarak yer alarak, ödüller aldı. 2017 Mayıs ayından itibaren National Institute of Health - National Center for Advancing Translational Sciences (NCATS) Kök Hücre Departman’ında çalışmalarıyla okulunu ve ülkemizi temsil edecek.


    ----------------------------------------------

    © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
    Bir TurkishWIN girişimidir.