Öne Çıkarılmış

  Çalışan Annenin Hakları Neler?

  35368d42107c60e60cd5f5f1e20758c8

  Danone Yetenek Yöneticisi İrem Önal, "Çalışan Annenin Hakları Neler" canlı yayını ile BinYaprak Facebook sayfasında bizlerleydi. Detaylar için habere devam!

  Türkiye'de çalışan kadınlar genellikle yasal haklarını kullanıyor; ancak hem işverenlerin hem de çalışan annelerin bu hakların birer lütuf değil, hak olduğunu bilmesi gerekmektedir. Ülkemizde kadınların %30'u istihdama katılıyor, %40'ı da evlendikten ya da çocuk yaptıktan sonra işi bırakıyor. Türkiye'de bu konuda bilinçlendirme yapılması şart!

  Çalışan anneler için iş hayatını kolaylaştıracak ipuçları

  • Mülakatlarda mutlaka haklarını sor. Görüşme yağacağın firmada çalışan kadınlara görüşme öncesi LinkedIn'den yazarak deneyimlerini sor.
  • Annenden, eşinden, iş arkadaşlarından ve yöneticinden destek talep et. Annelik yolculuğunda en kolaylaştırıcı adım "çevresel destek"!
  • Kendi şirketinle iletişime geç, sosyal medya hesaplarında şirketin ile birlikte ses verin. Anne olduktan sonra işi bırakmak çözüm değil.
  • Part - time / evden çalışma uygulaması için yöneticinle görüş. İş saatlerini artırarak hem anneliği hem de işlerini daha verimli yönetebilirsin.
  • İş yerinde anne olan ya da anne olmaya hazırlanan iş arkadaşlarınla deneyimlerini paylaş.
  • Çocuk planlamanı doğru yap, hem çalışma hayatına hem de anneliğe hazır olduğundan emin ol.
  • 150 ve üzeri çalışan kadının olduğu iş yerlerinde bir süt sağma odası ve kreş bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Haklarını mucizesende.com üzerinden takip etmeyi unutma!


  Peki İrem Önal Kimdir?

  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Koç Üniversitesi Endüstri / Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programını tamamladı. Yüksek lisansı boyunca Global Bilgi, Citibank gibi şirketlerin projelerine dahil oldu; eğitimler verdi. Yüksek lisansının son senesinde 3M'de part time İK Sorumlusu olarak görev yaptı. Sonrasında, Türk Tuborg Carlsberg'de İK Uzmanı olarak işe başladı. İşe alım, eğitim ve performans yönetimi fonksiyonlarında çalıştı. Sonrasında, Frito Lay'de İK Sorumlusu olarak göreve başladı. İK Süreçlerinin yürütülmesinde, Organizasyon Yönetim ve Gelişim projelerinde çalıştı. İK'nın farklı alanlarını görerek PepsiCo Satış İK Müdürü olarak atandı. Saha yetenek yönetimi projeleri ve liderlik gelişimi programlarını yürüttü. Şu anda Danone'da Yetenek Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

  Canlı Yayın: Danone Yetenek Yöneticisi İrem Önal

  Danone Yetenek Yöneticisi İrem Önal ile canlı yayında "Çalışan Annenin Hakları Neler?"
  ...

  Çocuklu Bir Anne Olarak Sana Destek Verecek Şirketi Nasıl Bulursun?

  Çalışan bir anne olarak şirketlerden destek alabilmek çok önemli. Peki, çalışan bir anne olarak çalışacağımız yerdeki önceliklerimizi nasıl belirleyebiliriz?
  Etkili Networking Nasıl Yapılır?
  Network Sayesinde Fark Yaratın
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarını paylaştıkları, çalışan kadının dijital kız kardeşlik çemberi.

  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.