CFA INSTITUTE’DAN KADINLARA ÖZEL BURS İMKANI!

  CFA INSTITUTE’DAN KADINLARA ÖZEL BURS İMKANI! Photo by CoWomen on Unsplash

  CFA Institute, CFA yolculuğunu daha ulaşılabilir hale getiren bursları sayesinde kadınların hayatlarına dokunuyor. Burs programının detayları yazımızda !

   Chartered Financial Analyst® (CFA) programı ; global finans sektörüne, toplum yararını gözeten, etik ve iyi eğitimli profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan master seviyesinde uluslararası bir sertifika programıdır. Bireysel çalışmaya dayanan CFA programı, mesleki gelişime katkı sağlarken uluslararası yetkinlikler kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Finans alanında uluslararası geçerliliği olan bir ehliyet olarak da kabul edebileceğimiz CFA unvanı, profesyonelin küresel bir oyuncu olmasına imkân tanırken aynı zamanda kariyerine de önemli katkı sağlamaktadır.

  ABD merkezli CFA Institute tarafından düzenlenen CFA programı; finansal raporlama ve analiz, hisse senedi, borçlanma araçları ve kurumsal finans başta olmak üzere ekonomi, türev araçlar, alternatif yatırımlar, portföy yönetimi de dahil finans alanında kapsayıcı ve her bir alanda derin bir içeriğe sahiptir. CFA Programı'nın içeriği, ders notları ve sınavları İngilizce'dir. Uluslararası anlamda gördüğü kabul ve saygınlık, her yıl gözden geçirilen ve sektörün değişen dinamiklerine göre geliştirilen bu güçlü içerikten de kaynaklanmaktadır. Özellikle etik konusuna verilen önem CFA programını bir adım daha ileriye taşımaktadır.

  Program içinde yapılan 3 farklı seviyedeki sınavlar (Level 1, Level 2, Level 3) yukarıda belirtildiği gibi İngilizce'dir ve belli bir ücrete tabiidir ancak çeşitli burslar bulunmaktadır. Bu bursların arasında kadınlara özel burslar da vardır. Burslar, CFA® yolculuğunu daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlar ve daha fazla insana kariyerlerini geliştirme fırsatı verir. Burs kriterlerine uyup uymadığınızı bu testten kontrol edebilir ve bize her zaman Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimizden ulaşabilirsiniz.

  CFA Programı hakkında bilgi almak için lütfen "CFA Programı Nedir?" adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

  CFA SOCIETY ISTANBUL

  Follow us online:

  www.cfasociety.org/istanbulInstagram.com/CFAIstanbulLinkedin.com/company/CFAIstanbul/Youtube.com/c/CFAIstanbul twitter.com/CFAIstanbulFacebook.com/CFAIstanbul

  Bu yazı Bin Yaprak misafir yazarlarından CFA Society Istanbul tarafından yazılmıştır. 

  Londra'da Esnek Çalışma: SEO Analisti Yağmur Şimşe...
  İşyerinde ''Mobbing''e Maruz Kalınması – Psikoloji...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.