Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  Erdal Güner ile Canlı Yayın: “Geleceğin İş Gücü”

  Geleceğin çalışma modelleri neler, geleceğin meslekleri hangileri, yapay zeka işlerimizi çalacak mı? Sorularının cevapları ve çok daha fazlası bu canlı yayında!
  gelecegin-is-gucu-canli-yayin-cover
  Geleceğin çalışma modelleri neler, geleceğin meslekleri hangileri, yapay zeka işlerimizi çalacak mı? Sorularının cevapları ve çok daha fazlası bu canlı yayında!
  "Geleceğin İş Gücü" canlı yayınımız Dijital Bilgi Ortağımız Accenture Türkiye desteği ile gerçekleşti. Konuğumuz Accenture Dijital Ülke Lideri Erdal Güner'le konuştuğumuz can alıcı noktaları inceleyebilirsin:
  • Bilim ve teknolojideki büyüme, geometrik büyüme ile devam ediyor, bu hız insanların takip edebileceği hızı aştı.
  • Geçişte 100 senede yaptığımız işi şimdi 10 yılda yapar hale geldik.
  • Bir fikrin hayata geçme süresi, 30 yıldan 6 aya düştü.
  • Dünya sınırlı kaynak ekonomisinden, sınırsız kaynak ekonomisine geçiş yapıyor.
  • İşler, rol bazlı yapıdan, görev-proje bazlı bir yapıya geçiyor. Tam zamanlı yapı da giderek kayboluyor.
  • Çekirdek bir ekibin yönettiği, çalışanların freelance çalıştığı, görevler için bir araya gelip sonra ayrıldıkları bir iş modeli bizi bekliyor.
  • Yapay zeka konusunda üstünlük sağlayan devletler ve şirketler, öteki devlet ve şirketlere karşı avantaj sağlayacak.
  • Yapay zeka ile toplam iş gücünde %10luk bir artış sağlanacak.
  • Yeni meslekler de kapıda. Şimdiden, birkaç yıl önce hiç konuşmadığımız birçok meslek var. Örneğin "müşteri deneyimi uzmanı" bu yeni rollerden.
  • Geleceği yakalamak için yöneticiler kendini yenilemeli, çalışanlarını da eğitmeli. Kurumlar ve ülkeler özelinde bu çalışmalar yapılmalı.
  • Kurumlar ve kamu ve diğer paydaşlar, geleceğin iş gücünün bugünkü yetkinliklerden oluşmayacağını anlayarak bu konuda bir dönüşüme hazırlanmalı.

  Erdal Güner kimdir?

  Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, iş hayatına yönetim danışmanı olarak başlayan Erdal Güner, kariyerine önde gelen yönetim danışmanlığı firmalarında devam etti. 2004 yılında Londra'da, bankacılık ve sigorta sektörlerinde strateji danışmanlığı yapan Güner, 2012 yılına kadar başta İngiltere olmak üzere Almanya, Hollanda ve Güney Afrika ofislerinde çok uluslu büyük banka ve sigorta şirketlerinin çeşitli dönüşüm ve strateji projelerinde görev aldı. 2012 yılında Türkiye'ye dönerek Accenture Finansal Servisler Yönetim Danışmanlığı Birimi Liderliği'ne atandı. Türkiye'de bulunduğu dönem içinde Türkiye'nin önde gelen bankaları ve sigorta şirketlerinde yönetici ortak olarak strateji ve dijital dönüşüm projelerini yönetti. Accenture Digital'in yeni Türkiye Yönetici Ortağı ve Lideri oldu.
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.