christian-fregnan-706748-unsplash

Güvenilir İnsanların Yapmadığı 10 Şey

Güvenilir insanlar, anlamlı ilişkiler kurmayı amaçlamaktadır. Yazımızda güvenilir insanların yapmadığı 10 maddeye ulaşabilir, bunları yapmayarak daha güvenilir bir kişiliğe sahip olabilirsin!Güvenilir insanlar, anlamlı ilişkiler kurmayı amaçlamaktadır. Yazımızda güvenilir insanların yapmadığı 10 maddeye ulaşabilir, bunları yapmayarak daha güvenilir bir kişiliğe sahip olabilirsin!


1. Dedikodu Yapmazlar

Güvenilir insanlar iyi bir sohbeti severler, fakat bir arkadaşın veya iş arkadaşının hayatı hakkında spekülasyon yaratmazlar. Varsayımlar yapmanın saçma olduğunu ve her insanın davranışlarının arkasında kimsenin bilmediği birçok nedenin yatıyor olabileceğini bilirler. Yüzleşmelerden korkmasalar da bir insanın arkasından kötü söz söylemekten çekinirler.


2. Başkalarının Sırlarını Paylaşmazlar

 Güvenilir insanlar ağızlarını nasıl kapalı tutacaklarını bilirler. Bir insanın sırrını bununla alakası olan başka bir insanla paylaşmak cezbedici gelebilir ama onlar bu istekle savaşabilir.


3. Kiminle Olduklarına Bağlı Olarak Farklı Davranmazlar

Güvenilir insanlar kendileriyle barışık insanlardır. Kişileri üzeceğini düşündükleri bazı konuları o kişilerin yanında açmaktan geri durabilirler. Fakat eğer fikirleri sorulursa yalana veya şaşırtmacaya ihtiyaç duymadan fikirlerini açıklarlar.


4. Hatalarını ve Yetersizliklerini Paylaşmayı Reddetmezler

Güvenilir insanlar kendilerini oldukları gibi kabul eder. Diğer insanlara da yol gösterebilmesi için hatalarını, yanlışlarını ve aldıkları kötü kararları paylaşmaktan çekinmezler.


5. İnsanları Etkilemek İçin Nefret Ettikleri Şeyleri Seviyormuş Gibi Yapmazlar

Güvenilir insanlar müzik, moda, spor alanındaki zevklerini insanlarla paylaşmaktan çekinmez. Meraklarından dolayı farklı şeyler deneseler de, başka insanların dikkatini çekebilmek için sevmedikleri şeyleri seviyor gibi davranmazlar. Çünkü böyle ilişki kurmanın çocukça ve aldatıcı olduğunu bilirler.


6. Sadece Bir Çıkarları Olduğu İçin İlişki Kurmaz/Sürdürmezler

 Güvenilir insanlar herkese saygılı davranır. Onlardan bir şey istemeden önce, o insanlara değer vermeleri ve bunu göstermeleri gerektiğini bilirler.


7. Tutamayacakları Sözler Vermezler

Güvenilir insanlar sözlerini tutar. Zamanları olmadığı hakkında şikayet etmezler. Önemli olana zaman ayırmak için düzgün bir değerlendirme yaparak zamanlarını düzenlerler.


8. İnsanları Yargılamazlar

Güvenilir insanlar diğer insanları sorgulamadan olduğu gibi kabul eder. Onları yargılamaz, ancak yapıcı eleştirilerde bulunabilirler.


9. Tüm Başarıyı Kendilerine Mal Etmezler

Güvenilir insanlar kendilerine yardımcı olan insanlara karşı minnet gösterir. Kendi yetenekleri hakkında özgüvenli olsalar da yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım kabul etmekten de çekinmezler.


10. Her Şeyi Bildiklerini Düşünmezler

Güvenilir insanlar yanlış olmaktan çekinmez. Her gün yeni bir şey öğrenmeye açıklardır. Geçmişten sahip oldukları bazı fikirler konusunda inatçı olabilseler de tüm cevapların onlarda olmadığının bilincindelerdir.


 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Haydi Binyaprak'lı Ol