Kadın Girişimcilere Hibe Desteği

  Kadn-Giriimcilere-Hibe-Destei-cover

  Bir iş fikriniz var; fakat yeterli finansal desteği mi bulamıyorsunuz? Sektör gözünüzü mü korkutuyor? Artık Türkiye'de de kadın girişimci olmak hiç olmadığı kadar kolay. Nasıl mı? KOSGEB Girişimcilik Destek Programı sayesinde.

  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı'nın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Bu program çerçevesinde KOSGEB, sadece erkek bireylere girişimci desteği vermemekle beraber kadın girişimci desteği konusunda da hem hibe hem de faizsiz kredi sunmakta. İlgili şartları sağlayanlara ve girişimcilik kurslarına katılanlara hızlıca bu ödeneklerden yararlanma imkanı vermektedir. Devlet destekli krediler olarak hem kadınlara hem de gençlere özellikle kadın girişimcilere faizsiz, hibe ve çok düşük faizler şeklinde krediler teklif etmekte. Bunlardan hangisi size uyarsa ona başvurarak devlet destekli girişimcilik sertifikası yanında kredilerden yararlanabilirsiniz.

  Peki, KOSGEB hangi alanlarda destek veriyor? KOSGEB öncelikle üretim yapan şahıslara veya firmalara destek olmakta. Yani içinde üretim olan iş planlarına hızlıca ödenek vermektedir. Ev hanımlarından iş fikrinin alanında eğitim almış bütün kadınlar bu programa dahil olabiliyorlar.

  Nasıl mı? Girişimcilik alanlarında destek almak isteyenler, en kısa sürede bağlı bulunduğu ildeki KOSGEB il müdürlüğüne ulaşarak veya telefon ederek bu konu hakkında bilgi talep edebilir.

  Başvuru için şartlar nelerdir? İşte detaylar: Öncelikle KOSGEB il müdürlüğü her ay kurs açmaktadır. Bu kursun adı "Girişimcilik Kursu" olarak karşımıza çıkıyor. Size uygun tarih aralığına kayıt olabiliyorsunuz. Kesin kayıt için il müdürlüğüne giderken 2 adet fotoğraf ve kimlik kartınızı da yanınızda götürmelisiniz. Kursa belirli günlerde giderek yerinde öğreniyorsunuz. Sonrasında da bu kurs sonucunda girişimcilik belgesi edinmeye hak kazanıyorsunuz.

  Kadın girişimcilere, şehirlerinin hangi bölgede bulunduğuna göre %80 veya %90 oranında geri ödemesiz hibe verilmekte. Detaylı bilgiyi aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Şehrinizin hangi bölgede bulunduğunu öğrenmek için KOSGEB'in kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  ...

  Girişimcilik Destek Programı - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

  Kendi işinin patronu olabilirsin. Girişimcilere toplam 150.000 TL destek! KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı
  Murat Yeşildere ile “İş'te Eşitlik”
  Toplumun %60‘ı babalık iznini bilmiyor, evli çiftl...
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.