Yazılar

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  3 dakika okuma süresi (689 kelime)

  Kurumunuzla Milyon Kadına Mentor Programına Nasıl Destek Verebilirsiniz?

  Milyon Kadına Mentor Programı'na kurum olarak katkı vermek istiyorsanız bu yol gösterici yazımızı kaçırmayın! Kurumsal olarak neler yapabilirsiniz? Programdaki katkınız nasıl olmalı? Bütün cevaplar yazının devamında...

  Milyon-Kadna-Mentor-2

  Milyon Kadına Mentor Programı'na kurum olarak katkı vermek istiyorsanız bu yol gösterici yazımızı kaçırmayın! Kurumsal olarak neler yapabilirsiniz? Programdaki katkınız nasıl olmalı? Bütün cevaplar yazının devamında...

  Programlarımıza destek ver, hedefe birlikte varalım! 

  Kurumunuzla Milyon Kadına Mentor hareketinin üç ana programına katkı verebilirsiniz:

   1:1 Mentorluk:

  Kurum çalışanlarınız STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınlara (15-25 yaş) mentor olup, deneyimlerini paylaşabilir. Altı ay süren mentorluk yolculuğunda, her mentorun mentisi ile minimum 6-10 saati kapsayan görüşmeleri tamamlamasını öneriyoruz. Milyon Kadına Mentor hareketine katılım ve katkı formunu programın global sayfasından iletebilirsiniz. Az ya da çok, her katkı bizim için çok değerli. 

  Hali hazırda, hedef kitlemiz odağında bir programınız varsa, harikasınız diyor, Milyon Kadına Mentor programı çerçevesinde 1 milyon kadına mentorluk hedefimizde çalışmalarınızı kapsamak için, katılım ve katkı formunu doldurmanızı rica ediyoruz.

  Kurumunuz yeni bir program tasarlayacaksa;

  1. BinYaprak mentorluk programına, ve/veya
  2. Ekosistemimizdeki farklı bir programa katılabilir, ve/veya
  3. Kurumunuzda bir mentorluk programı kurmak için EMCC Türkiye'den destek alabilirsiniz.


  1:1 Mentorluk Programı kapsamındaki mentorlar, iş hayatında toplamda en az 5 yıl, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanında ise en az 3 yıl deneyim sahibi olan kişilerdir. Programa erkek mentorların katılımını destekliyor ve bekliyoruz.

  BinYaprak 1:1 Mentorluk Programına Nasıl Katılabilirsiniz?

  Kurumunuzdaki mentorlarla BinYaprak platformu üzerinden mentorluk programına katılmak isterseniz, bu yolculukta size destek vermek için hazırız!

  Kurum gönüllülerinizi BinYaprak'ta mentilerinizle buluşmak için bu dört adımı tamamlamanızı rica ediyoruz:

  1. Kurumunuz içinde bir gönüllü takım oluşturun ve bir yöneticinizi programın sponsoru olarak liderliğe davet edin.

  Mentor ekibinizin oluşturulması ve kurum içi iletişimi yürütme görevlerinden sorumlu olacak bu ekiple tanışmak için biz de sabırsızlanıyoruz!

  Kurumunuzdaki liderlere programı sunmak ya da takımınızla programı paylaşmak için gereken tüm bilgilere tanıtım dosyalarımızdan ulaşabilirsiniz: Tanıtım Kiti

  2. Kurum içi iletişiminizi tamamlayarak katkı ve hedef katılımınızı belirleyin.

  Kurum içinde program tanıtımı yapıldıktan sonra, bir anket yardımıyla veya kurumca bir hedef belirleyerek programa kaç mentor ile ve ne kadar bir süre katılım sağlayacağınızı belirleyin. Eğer bir anket kullanarak bu rakamı belirlemek istiyorsanız, bu linkteki örnek anketimizden destek alabilirsiniz.

  İkinci bir yöntem katkı hedefini tam bir hedef olarak koymak olabilir! Söz sizde.

  3. Kurumsal katkı ve katılım formunu doldurun.

  Kurumsal Katkı Formu linkindeki formu doldurarak programa katkınızın sözünü verin ve kaydınızı gerçekleştirin. Form İngilizce olup, programın aktif yöneticisi tarafından doldurulmalıdır. Bu yetkili mentorlarınızın BinYaprak sistemine katıldığında, mentorun kurumda çalıştığının teyidini eposta üzerinden bize iletebilecek yetkide bir kişi olmalıdır.

  Katkı formunuzu aldıktan sonra, BinYaprak ekibi sizinle kurumunuzun programa dahil edilmesi ile ilgili bilgilendirmeleri paylaşacaktır.

  4. Kurum içi mentor katılım iletişimini tamamlayın.

  Katkı formunuzu alır almaz, BinYaprak ekibi mentorların ekip seçtiği listeye kurumunuzun adını ekledikten sonra sizinle kurumsal katılımınızı teyid edecek. Bu adım tamamlandıktan sonra kurduğunuz ekip veya yönetici sponsorunuz liderliğinde yapacağınız iç iletişimle mentorlarınızı program sayfamızdan mentorluk profillerini davet etmenizi rica ediyoruz.

  Mentorluk katılım formu bu linkte olup, her mentor adayımızın BinYaprak üyeliğini tamamlaması gerekmektedir.

  Mentor adayınızın ekibinizde olduğuna dair teyidi kurum yetkiliniz verdikten sonra gönüllü mentorunuz eşleşmeye hazırdır. Yönlendirmeleri BinYaprak ekibi eposta üzerinden sağlayacaktır.

  5. Eşleşmeler için önemli tarihler: 

  Programımızın ilk eşleşmeleri 3 Mayıs'ta tamamlanacaktır. Mentorlarınızın 1 Nisan tarihinden önce sisteme katılmaları bu ilk programda yer almanız için önemlidir İkinci programımız sonbaharda açılacaktır.

  8 Mart 2021 I Kurumların katkı ve katılım formları aktifleşmiştir. Formu tamamlayan kurumların mentor başvuruları aktifleşecektir.

  5 Nisan 2021 I Milyon Kadına Mentor programına katkı sağlayan ilk mentorların isimleri duyurulur.1 Nisan 2021 I Menti başvuruları açılır.

  3 Mayıs 2021 I Mentor-Menti eşleşmeleri açıklanır.

  Milyon Kadına Mentor hareketinin bir diğer programı deneyim paylaşım etkinlikleri. Katılımınızı bekliyoruz!

  Deneyim Paylaşım Etkinlikleri: 

  Deneyim paylaşınca güzel! Milyon Kadına Mentor programı kapsamında Konuşmacısı olsun, olmasın her etkinliğimizi "Tanış & Danış" toplantılarıyla sonlandırıyoruz. Kurum çalışanlarınızla etkinliklere katılabilir, kaynaşma etkinliklerinde deneyimlerini paylaşacak genç kadınlarla tanışabilirler. Etkinlik duyurularımızı bu linkten takip edebilir ve kurum içinde katılımı teşvik eden duyurular paylaşabilirsiniz.

  BinYaprak İş Arama Çemberleri:

  STEM bölümlerinden yeni mezun üniversiteli genç kadınların (2019-2020-2021 mezunları) iş arama sürecinde motive kalmasını (kim sever iş aramasını), akran mentorluğu ve kız kardeşliğin gücüyle hedeflerine daha hızlı ulaşmasını hedeflediğimiz programın kapalı pilotunu TurkishWIN ailesiyle tamamlıyoruz. 

  Sonbaharda farklı kurumların katılımını heyecanla duyuracağız.

  Programlarımıza destek ver, hedefe birlikte varalım diyor, varsa sorularınız için sizleri düzenli gerçekleşecek tanıtım toplantılarımıza bekliyoruz! Tanıtım toplantılarımızın takvimini bu linkten takip edebilirsiniz. 

  Birlikte güçlüyüz, birlikte 1 milyona diyoruz! 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.