Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  2 dakika okuma süresi (422 kelime)

  LabStar

  LabStarın ne olduğunu, ve yeni gelen özelliklerini kurucu ortaklarından Kağan İNAN tarafından dinledik. keyifli okumalar!! 

  SefYe7f827bFyjqj

  LabStarın ne olduğunu, ve yeni gelen özelliklerini kurucu ortaklarından Kağan İNAN tarafından dinledik. keyifli okumalar!! 

  LabStar Nedir?

  LabStar, matematik ve fen derslerinde kullanılmak üzere tasarlanmış yenilikçi bir veri toplama aracıdır. LabStar'ın öne çıkan özellikleri; laboratuvar masraflarını minimize etmesi, sınıf içerisinde müfredata bağlı kalarak pratik şekilde kullanılabilmesi ve özgün pedagojik yaklaşımıdır. Bu pedagojik yaklaşım; öğrencilerin kendi kendilerine matematik ve fen yapabilmelerini hedeflemekte, öğretmenleri ise teknolojiyi hızlı ve en kolay şekilde derslerine entegre edebilmelerini sağlamaktadır. LabStar öğretim destek sistemleri Türkiye'nin STEM alanında lider enstitüsü Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM Merkezi desteği ile hazırlanmaktadır.


  Nasıl Kullanılıyor?

  LabStar, Android ve iOS uygulamalarımız ile birlikte kullanılabiliyor. Amacımız öğrencilerin veri toplamasını sağlamak ve bunu yaparken en basit ve etkili yolları kullanmak. Veri toplamak için kullanılan diğer cihazların aksine LabStar herhangi bir kurulum veya programlama bilgisi gerektirmiyor. LabStar'ınızı açıp hemen veri toplamaya başlayabiliyorsunuz. LabStar ile topladığınız verileri uygulama içerisinde görebilir, sınıfınızla paylaşabilirsiniz. Sensörlerden bahsetmek gerekirse LabStar'ı aldığınız andan itibaren 12 tane sensöre erişebiliyorsunuz. LabStar™ üzerinde uzaklık, hız, ivme, ortam sıcaklığı, nem seviyesi, deniz seviyesinden yükseklik, açık hava basıncı, ışık seviyesi, ses şiddeti ve 3 eksenli ivme sensörü bulunuyor. İsterseniz LabStar için üretilen harici sensörleri satın alıp LabStar'ın harici portuna takıp kullanabilirsiniz. Öne çıkan harici sensörler arasında ise toprak nemi sensörü ve su geçirmez sıcaklık sensörü bulunuyor. Tek bir şarjla tüm gün boyunca kullanabileceğiniz LabStar'ı kısa sürede tam kapasite şarj edebiliyorsunuz. Mobil cihazınıza Bluetooth ile bağlanıyor, dolayısıyla kullanırken herhangi bir kablo karmaşası olmuyor. Sistem LabStar ve mobil cihaz ile çalışabiliyor. Öğretmenlerin derslerinde LabStar™'ı kullanabilmesi için Duygu Kavvas hocamızın başında olduğu öğretmen ekibimizin hazırladığı ders planlarını LabStar™ ile kullanıcılara sunuyoruz. Şu anda 5. ve 9. sınıflar için dönem boyunca kullanabileceğiniz matematik ve fen bilgisi dersleri için hazırlanmış planlarımız mevcut. Planlar öğretmen ve öğrenci çalışma kağıtlarından oluşuyor. Ara etkinlik gibi kullanabilen bu planları ders içerisinde 10 dk gibi kısa bir sürede uygulayabiliyorsunuz.  Yeni Özellikler

  LabStar V2 ile birlikte fiziksel cihaz ve yazılım üzerinde çeşitli iyileştirmeler yaptık. Sensör sayılarını arttırdık ve tüm sensörleri cihaz üzerine konumlandırdık. Gömülü sistem donanımını güncelleyerek uzaktan güncelleme yapılabilir duruma getirdik. Mobil uygulama ile olan entegrasyonu arttırarak tüm sensörlerden eşzamanlı veri toplama ve uzun süreli veri toplama özelliklerini ekledik. Tasarımımızı üretime daha uygun hale getirmek amacıyla küçülttük. Mobil uygulamamızı çok daha fonksiyonel hale getirdik. Artık LabStar uygulaması ile veri toplayabilir, topladığınız verileri paylaşabilir, analiz edebilir ve sınıf içerisinde paylaşabilirsiniz. Bu yıl hayata geçirdiğimiz LabStar Cloud ile öğretmenlerimize sınıf içi kullanıma yönelik özellikler sunduk. Cloud sayesinde öğrenciler topladıkları verileri veya hazır veri setlerini kullanarak analizlerini yapabiliyor ve öğretmenlerine rapor gönderebiliyorlar.

  Kağan İnan

  LabStar Kurucu Ortak 

   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

  Kabul ederek, https://binyaprak.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.

  © 2022 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.