Olumlu Tavır Yetkinliğini Geliştirecek 7 Kitap

  Olumlu-Tavr-Yetkinliini-Gelitirecek-7-Kitap-cover

  Hem kitap okumayı seviyor hem de olumlu tavır yetkinliğini geliştirmek mi istiyorsun? O zaman doğru yerdesin. Senin için bunu gerçekleştirecek 7 kitap bu yazıda. Keyifli okumalar!

  1. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı- Stephen R. Covey

  Başarılı insanların alışkanlıkları nelerdir? Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, 25 yıldır okuyucuları büyülemeye devam ediyor. Başkanların, CEO'ların, eğitimcilerin, ebeveynlerin ve öğrencilerin kısacası her alandan insanların hayatlarını değiştiriyor. Bu kişilerden biri sen de olabilirsin.

  Satın almak istersen:

  2. İnsanın Anlam Arayışı- Viktor Emil Frankl

  Kendi deneyimine ve daha sonra da kendi uygulamasında tedavi ettiği diğer kişilerin deneyimlerine dayanan Psikiyatrist Frankl, acı çekmekten kaçınamayacağımızı ancak onunla nasıl başa çıkacağımızı anlayabileceğimizi, içinde bir anlam bulabileceğimizi ve yenilenmiş bir amaç doğrultusunda ilerlemeyi seçebileceğimizi savunuyor.

  Satın almak istersen:

  ...

  İnsanın Anlam Arayışı | Kitap, Müzik, DVD, Çok Satan Kitaplar, İndirimli Kitaplar | idefix.com

  br/20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışında, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır.<br/>Okurlar, Franklın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartredan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında "anlam"ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, "İnsanı insan yapan nedir?" sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor...<br/>"Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkında sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma ya da meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir."br/br/br/br/bSayfa Sayısı: /b176br/br/bBaskı Yılı: /b2013br/br/br/bDili: /bTürkçebr/bYayınevi: /bOkuyan Us Yayınları

  3. Çizginin Dışındakiler- Malcolm Gladwell

  Bu muhteşem yeni kitapta Malcolm Gladwell, bizi "aykırıların" dünyasında entelektüel bir yolculuğa çıkarıyor- en iyi ve en parlak, en ünlü ve en başarılı olanların. Sorusu şu: Yüksek başarıyı farklı kılan nedir?

  Satın almak istersen:

  4. Atatürk'ün Hatıra Defteri- Şükrü Tezer

  Kitap, Atatürk'ün emir erlerinden biri olan Şükrü Tezer'in Atatürk ile olan anıları ve Atatürk'ün hatıra defterindeki anılardan oluşuyor.

  5. Doğru Tutumların Gücü- Sam Glenn

  Bu kitap, olumlu insanların fark yaratmak için kullandıkları "18 Olumlu Davranışı" vurgulayan dinamik bir kitap! Bu maddeler iş hayatında uygulandığında satış personeli daha çok satıyor, müşteri hizmetleri puanları yükseliyor, verimlilik artıyor, takım çalışması ilerliyor.

  Satın almak istersen:

  6. Evet! – Jeffrey Gitomer

  Herkes "Evet!" sözünü duymak ister. Sen de eğer kendini "Evet!" diyen bir kişi olarak görürsen sadece olumlu bir kafa yapısına sahip olmakla kalmazsın aynı zamanda pozitif beklentiler içine de girersin. Eğer bir "EVET!" tavrıyla doğmadıysan merak etme, Jeffrey Gitomer kitabında sana buna ulaşmak için ihtiyacın olan bütün araçları veriyor.

  7. Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı- Dale Carnegie

  • İnsanların seni sevmesinin 6 yolu

  • İnsanların senin düşüncelerine katılmasının 12 yolu

  • Dargınlık yaratmadan insanları değiştirmenin 9 yolu
  Ve çok daha fazlasına bu kitapta ulaşabilmen mümkün.

  Satın almak istersen:

  Olumlu Bir Yaklaşım için Bilişötesi Becerilerinizi...
  Mülakatta Olumlu Tavır Sergilemenin Önemi
   

  Yorum

  Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
  Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.